Audiencja w Watykanie

Ochrona środowiska | Polecane |
Data publikacji: 29 października 2021

27 października br. Burmistrz Wojciech Dobrołowicz wspólnie z uczennicami bogatyńskich szkół: Niną Wolanin i Joanną Kruk uczestniczyli w audiencji u papieża Franciszka.

W trakcie spotkania burmistrz zwrócił się do papieża z prośbą o modlitwę w intencji mieszkańców Bogatyni, pracowników kompleksu „Turów” oraz sprawiedliwej transformacji. Przekazał również papieżowi Franciszkowi flagę Polski i Bogatyni, a także prace plastyczne wykonane przez dzieci z bogatyńskich szkół podstawowych oraz rysunek bogatyńskiego twórcy Grzegorza Urbana – nawiązujące do transformacji energetycznej.

Papieska audiencja była jednym z punktów realizowanej przez Stowarzyszenie Polskiej Izby Rozwoju Elektromobilności inicjatywy „The eMobi Road to COP26”, której celem jest podkreślenie roli elektromobilności w procesie dekarbonizacji transportu jako skutecznej technologii do osiągnięcia celów klimatycznych. Symbolicznym wymiarem tego projektu jest przejazd elektrycznymi samochodami między miastami goszczącymi COP, co w bezpośredni sposób promuje wspólne przedsięwzięcie Wielkiej Brytanii i Polski z COP 24, czyli deklarację Driving change together. Podczas trwania projektu zbierane są podpisy reprezentantów krajów, miast i regionów, organizacji pozarządowych, mediów a także innych osób, popierających ideę ustanowienia Światowego Dnia Elektromobilności przez ONZ. Punktem docelowym przejazdu jest szczyt klimatyczny w Glasgow, który rozpoczyna się 31 października br. Pisaliśmy o tym <tutaj>

„The eMobi Road to COP26” została objęta Patronatem Honorowym Ministra Klimatu i Środowiska, Ministra Infrastruktury oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Najnowsze aktualności

Ahoj piraci!...

1 czerwca z okazji Dnia Dziecka w Bogatyński...

Kategoria: Kultura, Okolicznościowe,

2 czerwca 2023
Czytaj więcej

Ogłoszenie w sprawie wyboru ...

Ogłoszenie Burmistrza Miasta i Gminy Bogatyn...

Kategoria: Komunikaty,

1 czerwca 2023
Czytaj więcej

Program grantowy „Moja M...

Przedstawiamy informację o programie grantow...

Kategoria: Ekologia, Granty, NGO, Ochrona środowiska, Rewitalizacja, Stowarzyszenia,

1 czerwca 2023
Czytaj więcej

Z okazji Dnia Dziecka...

Dziś wyjątkowy dzień - święto wszystkich...

Kategoria: Okolicznościowe,

1 czerwca 2023
Czytaj więcej

Kolorowe piękności w niebezp...

W Światowym Dniu Papugi Zoo Görlitz-Zgorzel...

Kategoria: Ciekawostki, Ekologia, Zagranica,

31 maja 2023
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności