Osiedla

Miasto Bogatynia podzielone zostało na 8 osiedli. Osiedla są jednostkami pomocniczymi, w których mieszkańcy tworzą wspólnotę samorządową.

Osiedla działają na podstawie przepisów prawa, a w szczególności :

a) ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym ( tekst jednolity Dz. U. z 2017 r., poz. 1875 ze zm.);
b) Statutu Gminy i Miasta Gminy Bogatynia
c) Statutu Osiedli

Organami jednostek pomocniczych – osiedli – są:

– Zebrania Mieszkańców – organy opiniotwórcze osiedli,

– Rady Osiedli – organy uchwałodawcze osiedli,

– Zarządy Osiedli – organy wykonawcze osiedli.

Osiedla

OSIEDLE NR 1

jednostka pomocnicza

ZADZWOŃ

SKŁAD RADY:

Ryszard Podraza – przewodniczący

  • Krystyna Mania
  • Dawid Szczepanik
  • Ryszard Hęś
  • Stanisław Bąk
  • Krzysztof Potempka
  • Jan Pietruszko
  • Rozalia Jodko
  • Joachim Gnyla
  • Ryszard Podraza
  • Marcin Pędrak
  • Katarzyna Mandyk
  • Grażyna Szreder
  • Violetta Vonczina
  • Marek Pietrzak
  • Wanda Osik

WYKAZ ULIC OSIEDLA NR 1:
Chopina, Energetyków, Karłowicza, Komedy-Trzcińskiego, Kusocińskiego, Osiedle Orła Białego, Moniuszki, Okrzei, Paderewskiego, Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Pocztowa, Różyckiego, Reymonta, Sportowa, Szpitalna, Sztygarska, Szymanowskiego, Św. Jana Pawła II, Traugutta, Wieniawskiego, Żołnierzy Niezłomnych.

OSIEDLE NR 2

jednostka pomocnicza

NAPISZ

SKŁAD RADY:

Banasiewicz Józef – przewodniczący
ul. Kossaka 35/5, 59-920 Bogatynia
telefon kontaktowy – 604 641 379
e-mail: jaban48@onet.pl

  • Michał Kubica
  • Genowefa Kozakowska
  • Elżbieta Najberger
  • Danuta Szulenin
  • Teresa Rudnicka
  • Władysław Florja
  • Józef Banasiewicz
  • Barbara Jaruszewska
  • Henryk Ziętek
  • Jerzy Malkiewicz
  • Wanda Szewczyk
  • Bogusława Szpilewska
  • Jan Baltas
  • Zofia Hećko
  • Jadwiga Choja

WYKAZ ULIC OSIEDLA NR 2:
Kossaka, 3-go Maja, Matejki od nr 12, Słowiańska, Styki, Warszawska, Wyczółkowskiego /bez numerów 1-49 nieparzyste/, Wyczołkowskiego /bez numerów 40-50 parzyste/, Zamoyskiego bez nr 28 i 30 parzyste

OSIEDLE NR 3

jednostka pomocnicza

SKŁAD RADY:

Mariola Poddębniak – przewodnicząca
ul. Nadbrzeżna 1, 59-920 Bogatynia
telefon kontaktowy – 693 639 469
e-mail: mariola.poddebniak@poczta.fm

  • Paulina German
  • Wojciech Łaziński
  • Róża Jędrzejewska
  • Waldemar Łyszkiewicz
  • Leszek Bednarczuk
  • Nikola Liszka
  • Joanna Liszka
  • Anna German-Brzezińska
  • Dominik Ostrowski
  • Wiesław Bąk
  • Magdalena Opanowska
  • Regina Bąk
  • Ryszard Wasik
  • Barbara Bartoszewicz

WYKAZ ULIC OSIEDLA NR 3:
Anny Jagiellonki, Armii Krajowej, Bema, Biskupia, Chrobrego, Danuty Siedzikówny – Inki, Daszyńskiego, Dworska, Dzika, Jagiellońska, Jana III Sobieskiego, Kazimierza Wielkiego, Kilińskiego, Kochanowskiego, Kurzańska, Ludowa, 1-go Maja, Marszałka Józefa Piłsudskiego, Mieszka I, Nadbrzeżna, Piastowska, Polna, Przodowników Pracy, Sienkiewicza, Spółdzielcza, Stefana Batorego, Strumykowa, Śmiała, Turowska, Władysława Jagiełły, Wspólna, Zamknięta, Zgorzelecka, Zwycięstwa

OSIEDLE NR 4

jednostka pomocnicza

SKŁAD RADY:

Roman Marszałek – przewodniczący
e-mail: romektco03@interia.pl

  • Stanisław Temporale
  • Janina Dopierała
  • Barbara Otrociuk
  • Krzysztof Młynarczyk
  • Artur Sabat
  • Jolanta Zakrzewska
  • Regina Jaworska
  • Joanna Tusień
  • Ewa Wapniarczuk
  • Marzena Dragan
  • Ilona Kucza
  • Sylwia Otuszewska
  • Jadwiga Łepkowska
  • Genowefa Rosiak

WYKAZ ULIC OSIEDLA NR 4:
Żołnierzy II AWP, Aleja Żytawska, Białogórska, Dworcowa, Fabryczna, Generała Emila Fieldorfa-Nila, Generała Stefana Roweckiego, Generała Władysława Andersa, Konopnickiej, Kościuszki do nr 45 i 78, Krakowska, Krótka, Krzywa, Listopadowa, Matejki do nr 11, Opolowska, Partyzantów, Pastwiskowa, Plac Boh. Warszawy, Prusa, Puszkina, Robotnicza, Rotmistrza Witolda Pileckiego, Skłodowskiej, Sybiraków, Włókiennicza, Wyspiańskiego, Zygmuntowska.

OSIEDLE NR 5

jednostka pomocnicza

SKŁAD RADY:

Anita Szakiel-Sosnowska – przewodnicząca
ul. Główna 15, 59-920 Bogatynia,
telefon kontaktowy – 600 440 456
e-mail: anita.szakiel@gmail.com

  • Marek Jasiński
  • Jerzy Mroczka
  • Wiesława Kisiel-Smółka
  • Romana Wiatrowska
  • Piotr Legeżyński
  • Robert Sosnowski
  • Bartłomiej Kosiński
  • Maria Piekarska
  • Krystyna Dąbrowska
  • Lidia Górna
  • Marek Smółka
  • Ireneusz Kropidłowski
  • Łukasz Kosiński
  • Alicja Kisiel

WYKAZ ULIC OSIEDLA NR 5:
Boznańskiej, Dąbrowskiego, Dobra, Główna, Górna, Górska, Jesienna, Kolejowa, Kopernika, Kościuszki od nr 47 i 80 do końca, Leśna, Letnia, Nadrzeczna, Słowackiego, Sudecka, Wąska, Wiosenna.

OSIEDLE NR 6

jednostka pomocnicza

SKŁAD RADY:

Maria Muszyńska – przewodnicząca
ul. Mickiewicza 19B, 59-920 Bogatynia
telefon kontaktowy – 600 726 676
e-mail: muszynska3@onet.eu

  • Dorota Anklewicz
  • Zbigniew Wójcikiewicz
  • Jolanta Cichosz
  • Renata Jurewicz
  • Klaudia Gawryło
  • Grażyna Czernatowicz
  • Dariusz Nędziak
  • Lidia Gawryło
  • Stanisław Kamiński
  • Bożena Chrobak
  • Krzysztof Kruk
  • Ewa Porochońska
  • Bogdan Szydłowski
  • Krystyna Krawczyk

WYKAZ ULIC OSIEDLA NR 6:
Cicha, Cypriana Kamila Norwida, Dębowa, Francuska, Komuny Paryskiej, Konrada 1-9, Kręta, Mickiewicza, Mł. Energetyków nr 1, Ogrodowa, Parkowa, Spacerowa, Strzegomicka, Szkolna, Środkowa, Wesoła, Wiejska.

OSIEDLE NR 7

jednostka pomocnicza

SKŁAD RADY:

Maria Węsławowicz – przewodnicząca
e-mail: maria.weslawowicz@wp.pl

  • Krzysztof Kałuża
  • Sławomir Kałka
  • Sławomir Wierzbicki
  • Jerzy Rajewicz
  • Aneta Grudzień
  • Agata Wiśniewska
  • Janusz Laskowski
  • Izabela Rajewicz
  • Marian Świercz
  • Mariusz Ogonowski
  • Janusz Sontowski
  • Maria Kurylas
  • Piotr Węsławowicz
  • Jolanta Wierzbicka

WYKAZ ULIC OSIEDLA NR 7:
Chełmońskiego, Fałata, Grottgera, Malczewskiego, Wyczółkowskiego /numery 1-49 nieparzyste/, Wyczółkowskiego /numery 44-50 parzyste/, Zamoyskiego nr 28-30 parzyste.

OSIEDLE NR 8

jednostka pomocnicza

SKŁAD RADY:

Grzegorz Krawczyk – przewodniczący

  • Jerzy Tymochowicz
  • Ireneusz Pietrzak
  • Lilia Kuźmicka
  • Wanda Kosowicz
  • Elżbieta Brzuchalska
  • Teresa Kulanica
  • Barbara Baca
  • Beata Gurak
  • Hanna Irzymska
  • Irena Szumska
  • Grażyna Dąbrowska
  • Teresa Wieczorkowska
  • Stanisław Dąbrowski
  • Krystyna Wieczorek

WYKAZ ULIC OSIEDLA NR 8:
Górnicza, Jasna, Konrada od nr 10, Lipowa, Łąkowa, Łużycka, Mł. Energetyków od nr 2-60, Nowa, Okólna, Osadnicza, Rolnicza, Słoneczna, Wolności,Transportowa, Zielona.