Miasto Bogatynia podzielone zostało na 8 osiedli. Osiedla są jednostkami pomocniczymi, w których mieszkańcy tworzą wspólnotę samorządową.
Osiedla działają na podstawie przepisów prawa, a w szczególności :
a) ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym ( tekst jednolity Dz. U. z 2017 r., poz. 1875 ze zm.);
b) Statutu Gminy i Miasta Gminy Bogatynia
c) Statutu Osiedli
Organami jednostek pomocniczych – osiedli – są:
– Zebrania Mieszkańców – organy opiniotwórcze osiedli,
– Rady Osiedli – organy uchwałodawcze osiedli,
– Zarządy Osiedli – organy wykonawcze osiedli.
SKŁAD RADY:
Ryszard Podraza – przewodniczący
ul. Chopina 6/4, 59-920 Bogatynia
telefon kontaktowy: 502 135 621
WYKAZ ULIC OSIEDLA NR 1:
Chopina, Energetyków, Karłowicza, Komedy-Trzcińskiego, Kusocińskiego, Osiedle Orła Białego, Moniuszki, Okrzei, Paderewskiego, Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Pocztowa, Różyckiego, Reymonta, Sportowa, Szpitalna, Sztygarska, Szymanowskiego, Św. Jana Pawła II, Traugutta, Wieniawskiego, Żołnierzy Niezłomnych.
SKŁAD RADY:
Banasiewicz Józef – przewodniczący
ul. Kossaka 35/5, 59-920 Bogatynia
telefon kontaktowy – 604 641 379
e-mail: jaban48@onet.pl
WYKAZ ULIC OSIEDLA NR 2:
Kossaka, 3-go Maja, Matejki od nr 12, Słowiańska, Styki, Warszawska, Wyczółkowskiego /bez numerów 1-49 nieparzyste/, Wyczołkowskiego /bez numerów 44-50 parzyste/, Zamoyskiego bez nr 28 i 30 parzyste
SKŁAD RADY:
Mariola Poddębniak – przewodnicząca
ul. Nadbrzeżna 1/2, 59-920 Bogatynia
telefon kontaktowy – 693 639 469
e-mail: mariola.poddebniak@poczta.fm
WYKAZ ULIC OSIEDLA NR 3:
Anny Jagiellonki, Armii Krajowej, Bema, Biskupia, Chrobrego, Danuty Siedzikówny – Inki, Daszyńskiego, Dworska, Dzika, Jagiellońska, Jana III Sobieskiego, Kazimierza Wielkiego, Kilińskiego, Kochanowskiego, Kurzańska, Ludowa, 1-go Maja, Marszałka Józefa Piłsudskiego, Mieszka I, Nadbrzeżna, Piastowska, Polna, Przodowników Pracy, Sienkiewicza, Spółdzielcza, Stefana Batorego, Strumykowa, Śmiała, Turowska, Władysława Jagiełły, Wspólna, Zamknięta, Zgorzelecka, Zwycięstwa
SKŁAD RADY:
Roman Marszałek – przewodniczący
ul. Białogórska 9/2, 59-920 Bogatynia,
telefon: 666 147 558
e-mail: romektco03@interia.pl
WYKAZ ULIC OSIEDLA NR 4:
Żołnierzy II AWP, Aleja Żytawska, Białogórska, Dworcowa, Fabryczna, Generała Emila Fieldorfa-Nila, Generała Stefana Roweckiego, Generała Władysława Andersa, Konopnickiej, Kościuszki do nr 45 i 78, Krakowska, Krótka, Krzywa, Listopadowa, Matejki do nr 11, Opolowska, Partyzantów, Pastwiskowa, Plac Boh. Warszawy, Prusa, Puszkina, Robotnicza, Rotmistrza Witolda Pileckiego, Skłodowskiej, Sybiraków, Włókiennicza, Wyspiańskiego, Zygmuntowska.
SKŁAD RADY:
Anita Szakiel-Sosnowska – przewodnicząca
ul. Główna 15, 59-920 Bogatynia,
telefon kontaktowy – 600 440 456
e-mail: anita.szakiel@gmail.com
WYKAZ ULIC OSIEDLA NR 5:
Boznańskiej, Dąbrowskiego, Dobra, Główna, Górna, Górska, Jesienna, Kolejowa, Kopernika, Kościuszki od nr 47 i 80 do końca, Leśna, Letnia, Nadrzeczna, Słowackiego, Sudecka, Wąska, Wiosenna.
SKŁAD RADY:
Maria Muszyńska – przewodnicząca
ul. Mickiewicza 19B, 59-920 Bogatynia
telefon: 600 726 676
e-mail: muszynska3@onet.eu
WYKAZ ULIC OSIEDLA NR 6:
Cicha, Cypriana Kamila Norwida, Dębowa, Francuska, Komuny Paryskiej, Konrada 1-9, Kręta, Mickiewicza, Mł. Energetyków nr 1, Ogrodowa, Parkowa, Spacerowa, Strzegomicka, Szkolna, Środkowa, Wesoła, Wiejska.
SKŁAD RADY:
Maria Węsławowicz – przewodnicząca
ul. Wyczółkowskiego 44B/10, 59-920 Bogatynia
telefon: 604 548 719
e-mail: maria.weslawowicz@wp.pl
WYKAZ ULIC OSIEDLA NR 7:
Chełmońskiego, Fałata, Grottgera, Malczewskiego, Wyczółkowskiego /numery 1-49 nieparzyste/, Wyczółkowskiego /numery 44-50 parzyste/, Zamoyskiego nr 28-30 parzyste.
SKŁAD RADY:
Grzegorz Krawczyk – przewodniczący
ul. Okólna 6B, 59-920 Bogatynia
telefon: 696 823 931
e-mail: grzegorz.krawczyk.dm@gmail.com
WYKAZ ULIC OSIEDLA NR 8:
Górnicza, Jasna, Konrada od nr 10, Lipowa, Łąkowa, Łużycka, Mł. Energetyków od nr 2-60, Nowa, Okólna, Osadnicza, Rolnicza, Słoneczna, Wolności,Transportowa, Zielona.