XII Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych

Bezpieczeństwo | Sport i rekreacja |
Data publikacji: 27 czerwca 2023

W dniu 24 czerwca na Stadionie Sportowym przy ul. Białogórskiej w Bogatyni odbyły się XII Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek OSP. Organizatorami zawodów byli: Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia – Wojciech Dobrołowicz, Starosta Zgorzelecki – Artur Bieliński Komendant Powiatowy PSP w Zgorzelcu – bryg. Artur Czułajewski oraz Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Zgorzelcu – dh Waldemar Błauciak.

Meldunek o gotowości drużyn OSP do rozpoczęcia zawodów złożył dowódca uroczystości – dh Mateusz Smosarski z jednostki OSP Porajów, a przyjął Członek Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP woj. dolnośląskiego druh Kazimierz Słabicki. Następnie dokonano przeglądu pododdziałów i podniesienia flagi państwowej na maszt oraz wspólnie odśpiewano hymn państwowy. Poczet flagowy wystawiony został przez jednostkę OSP Porajów. Wszystkich przybyłych na zawody gości powitał Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia, Wojciech Dobrołowicz.Całą ceremonię otwarcia uświetnił występ Dętej Orkiestry Górniczej KWB Turów, pod batutą kapelmistrza Mariusza Sawickiego.

Do rywalizacji o tytuł Mistrza Powiatu Zgorzeleckiego na lata 2023-2025 stanęła rekordowo duża ilość – bo aż 21 jednostek OSP:

– OSP Zawidów.

Zawody sportowo-pożarnicze rozegrano w 3 konkurencjach: ćwiczenie bojowe i sztafeta pożarnicza, oraz po raz pierwszy na zawodach powiatowych – musztrę pożarniczą OSP (jako osobną konkurencję z oddzielną klasyfikacją powiatową).

Komisję sędziowską powołał rozkazem Komendant Powiatowy PSP w Zgorzelcu, spośród funkcjonariuszy zgorzeleckiej komendy, a sędzią głównym zawodów kpt. Adam Poniatowski.
Pierwsze miejsce w XII Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych zajęła OSP Radomierzyce,
drugie miejsce OSP Studniska Dolne,
trzecie miejsce OSP Sulików.

Pierwsze miejsce w musztrze podczas XII Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych zajęła OSP Stary Węgliniec, drugie miejsce OSP Gronów,
trzecie OSP Trójca.

Pierwsze miejsce podczas Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych OSP zajęła OSP Bogatynia,
drugie OSP Działoszyn,
trzecie OSP Porajów, czwarte OSP Sieniawka

Nagrody finansowe w kwocie 3 000 zł. dla każdej drużyny startującej w zawodach (za miejsca od IV do XXI) oraz 6 000 zł. za zajęcie III miejsca, 8 000 zł. za zajecie II miejsca i 10 000 zł za zajęcie I miejsca ufundował Starosta Zgorzelecki, Pan Artur Bieliński.

Posiłek dla uczestników zawodów oraz gości, dyplomy, medale oraz puchary zapewnił Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Dobrołowicz.