XVIII Festiwal Piosenki Religijnej

Kultura |
Data publikacji: 12 czerwca 2026

11 czerwca 2026 roku w Bogatyńskim Ośrodku Kultury odbył się XVIII Festiwal Piosenki Religijnej, który zgromadził młodych artystów, a także mieszkańców naszego miasta i okolic.

Celem tego wyjątkowego wydarzenia było propagowanie piosenki religijnej jako skutecznej formy ewangelizacji, a także rozbudzanie i pogłębianie świadomości religijnej wśród uczestników i słuchaczy. Festiwal miał także na celu rozwijanie talentów muzycznych młodych artystów, umożliwiając im prezentację swoich umiejętności w serdecznej atmosferze.

Gościem honorowym wydarzenia był Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Dobrołowicz, który swoją obecnością podkreślił rangę festiwalu oraz wsparcie samorządu dla inicjatyw promujących wartości religijne i kulturalne.

Na początku Dziekan Dekanatu Bogatynia ksiądz Ryszard Trzósło przywitał zebranych i wprowadził w atmosferę festiwalu.

Kolejnym punktem programu były występy dzieci i młodzieży ze szkół i przedszkoli gminy Bogatynia.
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3, Szkoły Podstawowej nr 4 oraz Szkoły Podstawowej nr 5 zachwycili publiczność swoimi interpretacjami piosenek religijnych, ukazując rosnące talenty muzyczne.
Nie zabrakło również występów najmłodszych. Dzieci z Przedszkola nr 7 zaprezentowały się z wielkim entuzjazmem i radością, co dodało festiwalowi ciepła i serdeczności.
Wystąpili także wokaliści z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Porajowie, którzy wzruszyli widzów swoim śpiewem.

Nad przebiegiem festiwalu czuwały uczennice Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Porajowie Amelia Peremicka i Aleksandra Pietrucha. To one koordynowały występy oraz wspierały młodych artystów podczas występów. Ich zaangażowanie i profesjonalizm przyczyniły się do tego, że festiwal przebiegał w miłej, przyjaznej atmosferze.

Na zakończenie uroczystości burmistrz Wojciech Dobrołowicz wraz z księdzem dziekanem Ryszardem Trzósło, wręczyli wszystkim uczestnikom festiwalu nagrody oraz dyplomy, doceniając ich wysiłek, talent i zaangażowanie. Była to piękna chwila, podczas której młodzi artyści mogli poczuć się docenieni i zmotywowani do dalszego rozwoju muzycznego oraz duchowego.

Wydarzenie zakończyło się wspólnym pamiątkowym zdjęciem.

relacja: Mirosława Liszkowska-Król
foto: UMiG

Najnowsze aktualności

Ostrzeżenie meteorologiczne N...

Obszar: województwo dolnośląskie, powiat z...

Kategoria: Ostrzeżenia,

16 lipca 2026
Czytaj więcej

Ponowne otwarcie bocianiej wys...

Zoo Görlitz-Zgorzelec otwiera odnowioną int...

Kategoria: Ciekawostki, Współpraca transgraniczna,

16 lipca 2026
Czytaj więcej

Nocny maraton wędkarski na zb...

W nocy z 10 na 11 lipca na zbiorniku wodnym w...

Kategoria: Sport i rekreacja,

14 lipca 2026
Czytaj więcej

Trójstronne świętowanie w Z...

W miniony piątek 10 lipca Burmistrz Miasta i...

Kategoria: Współpraca transgraniczna,

14 lipca 2026
Czytaj więcej

Zmiana ostrzeżenia meteorolog...

Zmiana ostrzeżenia meteorologicznego nr 65, ...

Kategoria: Komunikaty,

14 lipca 2026
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności