Webinarium „PIENIĄDZE NA START…”

Praca |
Data publikacji: 10 lutego 2022

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Jeleniej Górze zaprasza na webinarium pt. „PIENIĄDZE NA START- dotacje i preferencyjne pożyczki na uruchomienie własnej firmy” – 16.02.2022 r. Jelenia Góra/online

W trakcie spotkania informacyjnego on-line zostaną przedstawione możliwości otrzymania wsparcia finansowego na uruchomienie własnej działalności gospodarczej.

Spotkanie, w formie webinarium, odbędzie się na platformie internetowej ZOOM. Dla sprawnej organizacji prosimy o zgłaszanie się na spotkanie za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: pife.jeleniagora@dolnyslask.pl do dnia 15.02.2022 r. do godz.15.00. Po rejestracji otrzymacie Państwo na swój adres e-mailowy indywidualny link do spotkania. W przypadku osób z niepełnosprawnościami prosimy o poinformowanie organizatora o swoich potrzebach. Umożliwi to przygotowanie odpowiedniej pomocy oraz zapewni sprawną obsługę spotkania.

W razie problemów technicznych, prosimy o kontakt telefoniczny z organizatorem. Udział w webinarium jest bezpłatny. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń. Zastrzega się możliwość wcześniejszego zakończenia rekrutacji.

Do udziału zapraszamy osoby z obszaru województwa dolnośląskiego,

1. zainteresowane dotacją, tj:

– osoby zamieszkałe lub uczące się, które są osobami biernymi zawodowo lub bezrobotnymi niezarejestrowanymi w urzędzie pracy, w wieku 18-29 lat i które utraciły zatrudnienie po 1.03.2020 r.

– osoby niepracujące po 30 roku życia, w tym:
> osoby bezrobotne i bierna zawodowo,
> osoby o niskich kwalifikacjach tj. do matury włącznie,
> osoby z niepełnosprawnościami,
> kobiety,
> osoby powyżej 50 roku życia.

2. osoby zainteresowane instrumentami zwrotnymi (pożyczką), tj.

– absolwenci szkół średnich/zawodowych oraz uczelni wyższych (tj. I, II stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich) do 48 miesięcy od dnia ukończenia szkoły lub otrzymania tytułu zawodowego,

– studenci ostatniego roku studiów pierwszego i drugiego stopnia, jednolitych studiów magisterskich,

– osoby bezrobotne zarejestrowane w Urzędzie Pracy,

– opiekunowie osób niepełnosprawnych;

Webinarium odbędzie się:
16.02.2022 r. (piątek), w godz. 12.00-13.30

Program webinarium:

– Przywitanie uczestników, źródła informacji o Funduszach Europejskich oraz oferta Sieci Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich – Gabriela Beata Misztak, Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Jeleniej Górze.

– „Przedsiębiorczość drogą do aktywizacji zawodowej mieszkańców Dolnego Śląska” -projekt w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój; Działania 1.2. Wsparcie osób młodych na regionalnym rynku pracy – pan Paweł Płocheć – Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

– „FUNDUSZ DOTACYJNY – SILESIA” – projekt w ramach Regionalny Program Operacyjny dla Województwa Dolnośląskiego 2014 – 2020, Działanie 8.3 Samozatrudnienie, przedsiębiorczość oraz tworzenie nowych miejsc pracy – pan Paweł Płocheć – Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

– „Aktywizacja dolnośląskiego rynku pracy – III edycja” – Regionalny Program Operacyjny dla Województwa Dolnośląskiego 2014 – 2020, Działanie 8.5 – Przystosowanie do zmian zachodzących w gospodarce w ramach działań outplacementowych – pan Paweł Płocheć – Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

– „Rządowy Program Pierwszy Biznes – Wsparcie w Starcie”- pożyczka na założenie działalności – pani Anna Juszczak – Fundusz Regionu Wałbrzyskiego

Organizator spotkania:
Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Jeleniej Górze
Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
ul. Bankowa 27; 58-500 Jelenia Góra
tel. 75 619 97 44, 75 619 97 45; e-mail: pife.jeleniagora@dolnyslask.pl

Najnowsze aktualności

Niezwykłe Mikołajki...

Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech D...

Kategoria: Kultura, Polecane,

2 grudnia 2022
Czytaj więcej

Obdarowywanie zwierząt...

4 grudnia o godzinie 15:00 w Zoo Görlitz-Zgo...

Kategoria: Ciekawostki, Zagranica,

2 grudnia 2022
Czytaj więcej

OSTRZEŻENIE Nr 76 – Opa...

Obszar: województwo dolnośląskie powiat zg...

Kategoria: Ostrzeżenia,

2 grudnia 2022
Czytaj więcej

60-lecie premiery filmu „Zł...

30 listopada 2022 r., w Kinie KADR 3D w Bogat...

Kategoria: Energetyka, Historia, Kultura, Okolicznościowe,

2 grudnia 2022
Czytaj więcej

Występy „Patomswim̶...

W dniach 25-26 listopada b.r. odbyły się Zi...

Kategoria: Sport i rekreacja,

1 grudnia 2022
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności