Umowa na przebudowę ulicy podpisana

Inwestycje | Miasto |
Data publikacji: 5 października 2022

(4.10) Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Dobrołowicz i Skarbnik Gminy Monika Niklas podpisali umowę z Przedsiębiorstwem Robót Instalacyjnych INSBUD Sp. z o.o. na przebudowę ulicy Kossaka oraz budowę sieci kanalizacji deszczowej w ulicy Zygmuntowskiej.

To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców ulicy Kossaka i ulicy Zygmuntowskiej, którzy od dawna czekali na tę inwestycję. Zwycięzca przetargu – Przedsiębiorstwo Robót Instalacyjnych INSBUD Sp. z o.o., w ramach umowy, wykona budowę sieci kanalizacji deszczowej na odcinku od ulicy Żołnierzy II AWP do rzeki Miedzianki w Bogatyni oraz rozbudowę ulicy Kossaka w zakresie przebudowy ulicy z wpustami drogowymi i budowy sieci kanalizacji deszczowej, chodników, zatok, miejsc postojowych, a także oświetlenia drogowego. Inwestycja, której całkowita wartość wyniesie 8.619.871,73 zł. uzyskała dofinansowanie w wysokości 6.175.000,00 zł. ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład – Fundusz Inwestycji Strategicznych.

Przebudowa ulicy poprawi bezpieczeństwo komunikacyjne w tym regionie oraz zwiększy mocno ograniczoną do tej pory ilość miejsc parkingowych, co przez lata stanowiło duży problem zarówno dla mieszkańców, jak i klientów pobliskich obiektów handlowo-usługowych.

Najnowsze aktualności

Bogatynia – 24 lipca...

TAURON Dystrybucja S.A. Oddział w Jeleniej G...

Kategoria: Energetyka, Komunikaty,

19 lipca 2024
Czytaj więcej

Granty...

Trwa VI edycja Ogólnopolskiego Konkursu dla ...

Kategoria: Granty,

16 lipca 2024
Czytaj więcej

Ostrzeżenie hydrologiczne Nr:...

Zjawisko: gwałtowne wzrosty stanów wody St...

Kategoria: Ostrzeżenia,

16 lipca 2024
Czytaj więcej

OSTRZEŻENIE Nr 67 – Bur...

Nazwa biura: IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz...

Kategoria: Ostrzeżenia,

16 lipca 2024
Czytaj więcej

OSTRZEŻENIE Nr 66 – Upa...

Zjawisko/Stopień zagrożenia: Upał/1 Obsza...

Kategoria: Ostrzeżenia,

15 lipca 2024
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności