U11 Granica CUP

Gmina | Miasto | Sport i rekreacja |
Data publikacji: 15 czerwca 2022

W dniu 11 czerwca 2022 roku na stadionie przy ulicy Białogórskiej w Bogatyni odbyła się, pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia Pana Wojciecha Dobrołowicza, I edycja międzynarodowego turnieju piłkarskiego „U11 Granica CUP”.  Impreza została zorganizowana w ramach obchodów 75.lecia powstania Miejskiego Klubu Sportowego „Granica” Bogatynia, przez klub, przy olbrzymiej pomocy Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bogatyni.

Zanim doszło do części oficjalnej powitano gromkimi brawami obecną na zawodach reprezentantkę Polski w piłce nożnej, zawodniczkę niemieckiego pierwszoligowego zespołu  1. FC Köln, będącą wychowankiem MKS Granicy Bogatynia, Adrianę Achcińską. Pani Adriana otrzymała kwiaty od Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia Wojciecha Dobrołowicza oraz kwiaty i gadżety klubowe od prezesa zarządu klubu Marka Dankowskiego.

Na zaproszenie MKS Granicy Bogatynia w rozgrywkach wzięły udział drużyny z Polski, Czech oraz Niemiec. Łącznie w turnieju na czterech boiskach rywalizowało ze sobą 15 drużyn i 172 zawodników. Ceremonii otwarcia dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Wojciech Dobrołowicz, a następnie doszło do spotkania trenerów z wiceprezesem klubu Sławomirem Węsławowiczem, na którym przedstawiono regulamin turnieju i podział zespołów na grupy . Prowadzący oprawę muzyczną i informacyjną Marcin Woroniecki zaprosił drużyny do pamiątkowych zdjęć grupowych. Nad całością oprawy fotograficznej turnieju czuwał Paweł Dusza wraz z asystentkami. Ponadto z powietrza uwieczniał rozgrywki za pomocą drona Pan Marcin Ośko.

Rozgrywki podzielono na dwie fazy. W pierwszej tzw. zasadniczej dokonano wyłonienia trzech grup  po pięć drużyn, w których  doszło do spotkań każdej drużyny z każdą. Pojedynki rozgrywano systemem 5+1 po 15 minut.  Odbyło się kilkadziesiąt meczów, w których padła niezliczona liczba bramek! Po zakończeniu rozgrywek w tej części turnieju zaproszono zawodników i trenerów na posiłki. Warto zaznaczyć, iż pyszną grochówkę, krokiety, kiełbaski , ciasta i inne specjały przygotowały panie z Koła Gospodyń z Markocic. Ponadto na stołach nie zabrakło pieczonego prosiaka od Pana Zbigniewa Ludkiewicza z Zacisza. Na najmłodszych do dyspozycji były także i dmuchańce, z których korzystali, również wolnych chwilach, zawodnicy poszczególnych drużyn!

W drugiej fazie tzw. finałowej doszło do podziału zespołów na grupy: złotą, srebrną i brązową( w zależności od zajętych miejsc w fazie zasadniczej). Tutaj także byliśmy świadkami niezwykle interesujących oraz emocjonujących spotkań, akcji i pięknych bramek, łez radości i smutku dzieci, typowo sportowych emocji! Ponadto organizatorzy uznali, że zostaną wyłonione tylko trzy pierwsze miejsca, a pozostałe drużyny zajmą w klasyfikacji końcowej miejsca ex aequo . Zwycięzcą turnieju została drużyna z pierwszoligowej akademii czeskiego klubu FC Slovan Liberec. Drugą pozycję zajął zespół FC Wrocław Academy, a trzecią Łużyce Lubań. Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe puchary, zawodnicy medale, a także zdjęcia grupowe zrobione tuż przed rozpoczęciem turnieju. Wyłoniono również i uhonorowano pucharami: najlepszego zawodnika turnieju – Lukáš Procházka (FC Slovan Liberec); najlepszego strzelca – Jakub Karasiński (UKS Pieńsk); najlepszego bramkarza- Nadia Tobijańska(AP Granica Bogatynia) oraz zawodnika fair play- Nena Schulz (SV Aufbau Kodersdorf).

Po zakończeniu turnieju doszło jeszcze do wielu spotkań, rozmów między trenerami, kibicami , organizatorami. I edycja turnieju U11 Granica CUP dobiegła końca! Widzimy się za rok!

Zarząd MKS Granicy Bogatynia chciałby gorąco podziękować za objęcie honorowym patronatem turnieju przez Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia Pana Wojciecha Dobrołowicza. Dziękujemy również bardzo za olbrzymią pomoc w jego organizacji Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Bogatyni, w tym dyrektorowi Panu Adamowi Ignatowiczowi. Ukłony za pomoc składamy także Pani Monice Nawrot (naczelnik Wydziału Rozwoju, Turystyki i Promocji) i Panu Mirosławowi Drewniackiemu (naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Współpracy Międzynarodowej).

Dziękujemy także naszym wolontariuszom z AP Granica Bogatynia (Dawidowi, Maksiowi, Wojtkowi), zawodnikowi UKS SMS Łódź Adrianowi Skrobiszowi, zawodnikom seniorów oraz naszym trenerom, którzy brali czynny udział w organizacji i przebiegu rozgrywek.

Podziękowania kierujemy także do Pań i Pana z Koła Gospodyń z Markocic za stworzenie świetnego klimatu i pysznych dań! Dziękujemy również Panu Marcinowi Woronieckiemu za prowadzenie, jak zwykle profesjonalne, całej imprezy, Panu Pawłowi Dusze za niesamowitą oprawę fotograficzną turnieju, Panu Marcinowi Ośko za niezwykłe uwiecznienie rozgrywek za pomocą drona! Dziękujemy także Panu Zbigniewowi Ludkiewiczowi za pysznego pieczonego prosiaka, a także firmie z Żar za dmuchańce! Podziękowania za pomoc należą się także trenerowi Jakubowi Kowalskiemu z UKS FA Bogatynia!

Oczywiście dziękujemy wszystkim drużynom i zawodnikom za przybycie oraz możliwość przeżycia niesamowitych emocji:

FC Wrocław Academy, Łużycka Akademia Sportu, SV Aufbau Kodersdorf, FC Slovan Liberec, SK Semily, FK Varnsdorf, UKS Pieńsk, Łużyce Lubań, UKS FA Bogatynia,  FK Slovan Hrádek nad Nisou , KS Royal Biedrzychowice, FC Oberlausitz Neugersdorf oraz naszym zawodnikom i zawodniczkom AP Granica Bogatynia !

Dziękujemy także naszym sponsorom, których wymienimy w osobnych postach! Jeszcze raz bardzo dziękujemy, serdecznie i gorąco, za Waszą pomoc!

Ze sportowym pozdrowieniem
Zarząd Klubu
MKS Granica Bogatynia

Najnowsze aktualności

Odwiedziny uczniów ze Szkoły...

Dzisiaj (05.06) bogatyński Urząd Miasta i G...

Kategoria: Oświata, Urząd,

5 czerwca 2023
Czytaj więcej

„Poznaj Polskę” – k...

17.05 uczniowie klas 4-8 ze Szkoły Podstawow...

Kategoria: Oświata, Turystyka,

5 czerwca 2023
Czytaj więcej

Pikniki z okazji święta dzie...

W piątek (2.06) Dzień Dziecka obchodziły d...

Kategoria: Gmina, Okolicznościowe,

5 czerwca 2023
Czytaj więcej

Podpisanie umowy na dofinansow...

2 czerwca br, na terenie Elektrowni Turów zo...

Kategoria: Ekologia, Energetyka, Inwestycje,

5 czerwca 2023
Czytaj więcej

Wyróżnienia dla uczennic z D...

W piątek (2.06) trzy uczennice Szkoły Podst...

Kategoria: Oświata,

5 czerwca 2023
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności