Siódme urodziny bogatyńskiej „Insulinki”

Okolicznościowe | Stowarzyszenia | Zdrowie |
Data publikacji: 21 listopada 2022

19 listopada br. w Multifunkcjonalnym Centrum Trójstyku odbyło się uroczyste spotkanie członków Bogatyńskiego Stowarzyszenia Diabetyków „Insulinka”, którzy świętowali siódmą rocznicę swojej działalności oraz Światowy Dzień Walki z Cukrzycą.

Wśród zaproszonych na uroczystość gości byli: Zastępca Burmistrza ds. Społecznych Aleksandra Ratajczak, przedstawiciele współpracujących jednostek, stowarzyszeń i klubów- Prezes Klubu Nauczycielskiego „Izis” Wanda Miłopolska-Trojanowska oraz wiceprezes Elżbieta Brożek, Prezes Stowarzyszenia „Interclub FEMINA” Hanna Ilnicka, dyrektor BOK Anita Szakiel-Sosnowska oraz Irena Siemiernik z Koła Gospodyń Wiejskich w Działoszynie.

Bogatyńskie Stowarzyszenie Diabetyków zrzesza obecnie 175 osób. Od 7 lat wspiera swoich członków poprzez edukację diabetologiczną, badania profilaktyczne i turnusy rehabilitacyjne. Organizuje także piesze rajdy i spotkania integracyjne, angażuje się w akcje społeczne oraz zachęca wszystkich do aktywności ruchowej i zdrowego stylu życia. Prezes stowarzyszenia Irena Rusiecka podkreśla, że głównym celem stowarzyszenia jest poprawa standardu codziennego życia osób chorych na cukrzycę.
Przede wszystkim edukujemy, organizujemy spotkania z dietetykiem, pielęgniarką, kosmetyczką. Wspieramy się wzajemnie w podstępnej chorobie, która dotyka coraz więcej osób – dodaje Irena Rusiecka.

Stowarzyszenie działa bardzo aktywnie. W bieżącym roku zorganizowało kilkanaście wydarzeń, w tym: pomoc rzeczową i zbiórkę na zakup leków wysłanych do Ukrainy, wsparcie dla ukraińskiej rodziny mieszkającej w Bogatyni, wyjazd sanatoryjny do Łeby, turnusy wczasowe, rajdy piesze na powitanie wiosny i lata, Dzień Matki. Wszystkim spotkaniom zawsze towarzyszy dobra atmosfera i uśmiech.

zdjęcia: Bolesław Mikulski

Najnowsze aktualności

Ahoj piraci!...

1 czerwca z okazji Dnia Dziecka w Bogatyński...

Kategoria: Kultura, Okolicznościowe,

2 czerwca 2023
Czytaj więcej

Ogłoszenie w sprawie wyboru ...

Ogłoszenie Burmistrza Miasta i Gminy Bogatyn...

Kategoria: Komunikaty,

1 czerwca 2023
Czytaj więcej

Program grantowy „Moja M...

Przedstawiamy informację o programie grantow...

Kategoria: Ekologia, Granty, NGO, Ochrona środowiska, Rewitalizacja, Stowarzyszenia,

1 czerwca 2023
Czytaj więcej

Z okazji Dnia Dziecka...

Dziś wyjątkowy dzień - święto wszystkich...

Kategoria: Okolicznościowe,

1 czerwca 2023
Czytaj więcej

Kolorowe piękności w niebezp...

W Światowym Dniu Papugi Zoo Görlitz-Zgorzel...

Kategoria: Ciekawostki, Ekologia, Zagranica,

31 maja 2023
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności