Rozpoczęcie budowy nowego parkingu dla ZOO Görlitz

Ciekawostki | Turystyka | Zagranica |
Data publikacji: 4 lipca 2022

Zoo Görlitz-Zgorzelec, jako jedna z najczęściej odwiedzanych instytucji kulturalnych oraz magnes turystyczny miasta i powiatu Görlitz ma otrzymać wsparcie w ramach zmian strukturalnych. Odpowiedni wniosek projektowy, zgodny z wytycznymi dotyczącymi finansowania oraz przyznawania dotacji w ramach „Ustawy o inwestycjach w regionach węglowych”, został przesłany w zeszłym roku do Saksońskiego Banku Rozwoju i zakwalifikowany do finansowania.

Kierownikiem projektu jest prezes Stowarzyszenia Naturschutz Tierpark e.V. – Zoo Görlitz Carsten Liebig. Nareszcie istnieje realna możliwość realizacji planów przyjętych na kolejne lata dla Naszego Zoo – komentuje z entuzjazmem. Dotacja ta przyczyni się to do zmian i ulepszeń infrastrukturalnych, pozwoli na budowę innowacyjnych, przyjaznych dla zwierząt wybiegów dla gatunków zagrożonych, oraz ukierunkowane na przeżycia przekazywanie wiedzy i edukację zwiedzających.

Pierwszym podprojektem jest budowa nowego parkingu. Na terenie dawnej fabryki oświetlenia przy Zittauer Straße powstanie 65 miejsc parkingowych. Nowa lokalizacja zapewni bezpieczne dojście do zoo, dzięki skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną. W ścisłej współpracy ze spółdzielnią mieszkaniową „KommWohnen Görlitz GmbH”, od której dzierżawiony jest teren, uzyskano pozwolenie na budowę, a także zrealizowano wstępne prace projektowe.

Po zatwierdzeniu projektu przez Saksoński bank budowlany, rozpoczęto prace budowlane. W pierwszym etapie następuje rozbiórka budynków produkcyjnych i warsztatowych oraz przygotowanie placu budowy. Jesienią, po uzyskaniu odpowiednich pozwoleń, planowane jest przeprowadzenie robót drogowych i inżynierskich.

Jednocześnie trwają prace przygotowawcze dla innych podprojektów w celu uzyskania niezbędnych pozwoleń. Zgodnie z aktualnym stanem koordynacji, realizacja całego projektu przewidziana jest na koniec 2026 roku.


Foto: Wizualizacja przyszłego oznakowania parkingu, www.zoo-goerlitz.de, K. Halla

Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl nasze-zoo@tierpark-goerlitz.de
https://www.tierpark-goerlitz.de/pl/Preise.html
tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 93000

Najnowsze aktualności

Niezwykłe Mikołajki...

Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech D...

Kategoria: Kultura, Polecane,

2 grudnia 2022
Czytaj więcej

Obdarowywanie zwierząt...

4 grudnia o godzinie 15:00 w Zoo Görlitz-Zgo...

Kategoria: Ciekawostki, Zagranica,

2 grudnia 2022
Czytaj więcej

OSTRZEŻENIE Nr 76 – Opa...

Obszar: województwo dolnośląskie powiat zg...

Kategoria: Ostrzeżenia,

2 grudnia 2022
Czytaj więcej

60-lecie premiery filmu „Zł...

30 listopada 2022 r., w Kinie KADR 3D w Bogat...

Kategoria: Energetyka, Historia, Kultura, Okolicznościowe,

2 grudnia 2022
Czytaj więcej

Występy „Patomswim̶...

W dniach 25-26 listopada b.r. odbyły się Zi...

Kategoria: Sport i rekreacja,

1 grudnia 2022
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności