PGE AP Granica Bogatynia grała na Narodowym

Sport i rekreacja |
Data publikacji: 26 września 2022

24 września 2022 roku odbył się w Warszawie na Stadionie Narodowym prestiżowy Turniej PGE Junior. Są to rozgrywki dla akademii piłkarskich będących pod patronatem Grupy PGE.

W tym roku, po raz pierwszy w historii, na największym stadionie w Polsce zagrała PGE Akademia Piłkarska Granica Bogatynia, której Sponsorem Tytularnym pierwszego września zostało PGE! Wydarzenie zbiegło się z obchodami 75-lecia powstania klubu z Bogatyni. Zespół PGE AP Granicy Bogatynia od samego rana wspierał Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Dobrowłowicz, który w tym celu specjalnie pojawił się w Warszawie, a jego wizyta na stadionie była bardzo miłą niespodzianką zarówno dla zawodników, jak i trenerów akademii. Tym samym został on członkiem sztabu szkoleniowego, mając możliwość brania bezpośrednio udziału w odprawach przedmeczowych, a także przeżywania niezwykłych tego dnia wydarzeń na ławce rezerwowych z naszymi podopiecznymi. Atmosfera wielkiego stadionu i spotkań, podczas których było mnóstwo bramek, niezwykłych zwrotów akcji, łez radości i smutku, udzielała się nam wszystkim tego przedpołudnia! Było mnóstwo pozytywnych emocji!

W Turnieju PGE Junior wzięło udział 12 zespołów, które wspiera Grupa PGE. Rozgrywki były podzielone na dwie grupy, w których rozgrywano mecze systemem „każdy z każdym”. Nie była prowadzona klasyfikacja medalowa. Wszyscy zawodnicy wraz z trenerami zostali obdarowani medalami oraz workoplecakami z niespodziankami w środku.

Po ceremonii medalowej udaliśmy się wszyscy na wspólny obiad. Podczas spożywania posiłków wymienialiśmy się wraz z burmistrzem wrażeniami z tego niezwykłego dnia. Ten dzień wpisał się do historii klubu. Po raz pierwszy, bowiem, nasi podopieczni z PGE AP Granicy Bogatynia zagrali na olbrzymim stadionie, stadionie, na którym swoje mecze rozgrywa reprezentacja Polski!

Chcielibyśmy podziękować burmistrzowi Wojciechowi Dobrołowiczowi za olbrzymie wsparcie przy całym projekcie pt.: „PGE AP Granica Bogatynia”, którego kulminacją była gra na Stadionie Narodowym.
Dziękujemy za towarzyszenie nam od samego rana, aż do końca turnieju. Było to dla nas niezwykle ważne!

Marek Dankowski
Prezes Zarządu MKS „Granica” Bogatynia

Najnowsze aktualności

Niezwykłe Mikołajki...

Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech D...

Kategoria: Kultura, Polecane,

2 grudnia 2022
Czytaj więcej

Obdarowywanie zwierząt...

4 grudnia o godzinie 15:00 w Zoo Görlitz-Zgo...

Kategoria: Ciekawostki, Zagranica,

2 grudnia 2022
Czytaj więcej

OSTRZEŻENIE Nr 76 – Opa...

Obszar: województwo dolnośląskie powiat zg...

Kategoria: Ostrzeżenia,

2 grudnia 2022
Czytaj więcej

60-lecie premiery filmu „Zł...

30 listopada 2022 r., w Kinie KADR 3D w Bogat...

Kategoria: Energetyka, Historia, Kultura, Okolicznościowe,

2 grudnia 2022
Czytaj więcej

Występy „Patomswim̶...

W dniach 25-26 listopada b.r. odbyły się Zi...

Kategoria: Sport i rekreacja,

1 grudnia 2022
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności