Park geologiczny Hrádek n/N – Jasna Góra

Sport i rekreacja | Turystyka | Współpraca transgraniczna |
Data publikacji: 30 czerwca 2021

Przedmiotem  projektu jest wdrożenie działań na rzecz poprawy infrastruktury turystycznej, tematycznie ukierunkowanych na geologię i wydobywanie surowców w obszarze Trójstyku. Działalność projektu polega na budowie Geoparku przyrodniczego w miejscowości Hrádek n/N, jego naturalnym połączeniu z dawną cegielnią i wirtualnym połączeniu z istniejącym geoparkiem na Jasnej Górze k. Bogatyni.

Działania w ramach projektu obejmują również promowanie geoparków po obydwu stronach, zwiększenie atrakcyjności produktu turystycznego, a tym samym całego terytorium Hrádka n/N i Bogatyni dla gości krajowych i zagranicznych, a także mieszkańców obszarów przygranicznych – przede wszystkim rodzin z dziećmi i seniorów.

Częściowymi celami projektu są:

– stworzenie nowej jakościowej i bezpiecznej infrastruktury tematycznej dla turystów – lokalny Geopark dla rodzin z dziećmi i dorosłymi / zwiększenie atrakcyjności produktu turystycznego „Ścieżka drzew Hrádek n/N – Bogatynia”

– połączenie lokalnego Geoparku z rewitalizowanym terenem dawnej cegielni – zwiększenie atrakcyjności miejsca / zwiększenie atrakcyjności produktu turystycznego „Ścieżka drzew Hrádek n/N – Bogatynia”

– połączenie lokalnych Geoparków Hrádek n/N i Jasnej Góry k. Bogatyni w formie promocji obu miejsc dziedzictwa przyrodniczego na stronie partnerów projektu

– ulepszenie promocji dziedzictwa przyrodniczego przy  produkcie turystycznym  „Ścieżka drzew Hrádek n/N – Bogatynia” – 2 nowe trasy questowe (wyszukiwanie), które bezpośrednio angażują zwiedzających w atrakcje trasy – w formie drukowanej w CZ, PL w formacie maks. A3, wersja pdf na stronach internetowych partnerów.

W wyniku realizacji projektu przewiduje się następujące zmiany:

– zwiększenie liczby turystów / rowerzystów zagranicznych i krajowych, motywowanie do zapoznania się z dziedzictwem przyrodniczym  po obu stronach granicy dzięki  wskazaniu interesujących i bezpiecznych atrakcji turystycznym po obu stronach granicy.

– poprawa dostępności do informacji dla zagranicznych / krajowych turystów / rowerzystów w temacie  ciekawych miejsc turystycznych – informacje na stronach internetowych obu miast

– zwiększenie motywacji zagranicznych / krajowych turystów / rowerzystów do odwiedzenia tych miejsc poprzez   promocję  utworzonych tras z  pytaniami (questami) w CZ i PL,  na trasie „Ścieżka drzew Hrádek n/N – Bogatynia” , wersja drukowana i elektroniczna

Realizacja projektu   wesprze  rozwój gospodarczy pogranicza polsko-czeskiego, wpłynie na zwiększenie  poziomu wiedzy  o miastach partnerskich Hrádek n/N i Bogatynia, ich atrakcyjności turystycznej oraz     zacieśnieni współpracę transgraniczną między Hrádkiem n/N i Bogatynią.

Promocja projektu

Promocja projektu polega na prezentacji projektu na stronach internetowych miast Hrádek n/N. – KLIKNIJ

 

QUESTY_A5_3S_20210621_PL_1

QUESTY_A5_3S_20210621_PL_2

Najnowsze aktualności

Rozkład jazdy autobusów miej...

Informujemy, iż dnia 1 listopada (Wszystkich...

Kategoria: Komunikaty,

25 października 2021
Czytaj więcej

Prawie 10,5 mln złotych dla B...

Ponad 62 mln zł na inwestycje w powiecie zgo...

Kategoria: Gmina, Inwestycje, Najważniejsze wiadomości, Polecane,

25 października 2021
Czytaj więcej

Powiat zgorzelecki objęty obs...

Informujemy, że zgodnie z Rozporządzeniem n...

Kategoria: Bezpieczeństwo, Komunikaty, Rolnictwo,

25 października 2021
Czytaj więcej

Konsultacje projektu „Pr...

Konsultacje projektu "Programu współpracy G...

Kategoria: Gmina, Komunikaty, NGO, Polecane,

25 października 2021
Czytaj więcej

II Ogólnopolski Konkurs na pr...

Każde społeczeństwo i każda jednostka pow...

Kategoria: Historia, Kultura, Oświata,

22 października 2021
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności