Online o strategii

Gmina | Miasto | Samorząd |
Data publikacji: 3 marca 2022

Za nami spotkanie konsultacyjne w sprawie „Strategii Rozwoju Gminy Bogatynia na lata 2021-2027”. (2.03) W środę po południu, w formule online, odbyło się ogłaszane spotkanie konsultacyjne dotyczące projektu „Strategii Rozwoju Gminy Bogatynia na lata 2021-2027”.

W wideokonferencji wzięli udział: burmistrz Wojciech Dobrołowicz, radna Dorota Bojakowska, naczelnik wydziału inwestycji Aleksandra Kołodyńska-Wojciechowska, koordynujący prace nad dokumentem ze strony gminy, pracownik wydziału inwestycji Michał Andrzejewski, reprezentanci współtworzącej strategię Wielkopolskiej Akademii Nauki i Rozwoju oraz osoby, które zgodnie z procedurą zarejestrowały się, by osobiście wnieść uwagi, czy propozycje do przedłożonego projektu. Jak się okazało, byli to nie tylko nasi mieszkańcy. W dyskusji uczestniczyło także Stowarzyszenie Dom Kołodzieja z siedzibą w Zgorzelcu, a nawet naukowcy z wyższych uczelni. Zgłaszanie pomysłów podczas konsultacji społecznych nie jest równoznaczne z ich finansowaniem w przyszłości przez gminę. Jak pokazują efekty wczorajszych rozmów, można jednak wpisać do strategii wartościową i wizjonerską koncepcję, i nie angażować środków budżetowych. Mowa o projekcie odbudowy Wigancic Żytawskich, który bogatyński samorząd będzie wspierał merytorycznie a nie finansowo.

Jak podkreśla burmistrz Wojciech Dobrołowicz, sytuacja naszej gminy, opisana w będącej integralną częścią strategii diagnozie, wskazuje na konieczność nadrabiania wieloletnich zapóźnień, zwłaszcza infrastrukturalnych. Kiedy uporządkowane zostaną kluczowe obszary takie jak drogi, wodociągi, czy kanalizacja i zaspokojone podstawowe potrzeby mieszkańców w zakresie bezpieczeństwa, opieki zdrowotnej, czy tworzenia nowych miejsc pracy, można będzie przystąpić do realizacji nowatorskich pomysłów i ambitnych zadań. Póki co jednak, zapisy strategii muszą być adekwatne do obecnych możliwości bogatyńskiego samorządu, a cele realne do osiągnięcia, wtedy bowiem stanie się ona dla Bogatyni swoistą mapą drogową na kolejne lata a nie bezużytecznym dokumentem, na który wydano publiczne pieniądze.

Dziękujemy wszystkim, którzy zabrali głos w dyskusji podczas spotkania konsultacyjnego, Państwa opinie są dla nas cenne i inspirujące.

Propozycje zmian zapisów strategii, wraz z uzasadnieniem, można zgłaszać na stosownym formularzu jeszcze do 28 marca 2022 r.

Szczegóły:
https://bogatynia.pl/aktualnosci/zaproszenie-do-konsultacji-dotyczacych-projektu-strategii-rozwoju-gminy/

Najnowsze aktualności

Wakacje z energią – kon...

Specjalnie dla fanów muzyki disco polo Bo...

Kategoria: Polecane,

17 czerwca 2024
Czytaj więcej

Sesja Rady Miejskiej – 2...

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 m...

Kategoria: Komunikaty, Samorząd,

17 czerwca 2024
Czytaj więcej

OSTRZEŻENIE Nr 44 – Bur...

Obszar: województwo dolnośląskie powiat zg...

Kategoria: Ostrzeżenia,

17 czerwca 2024
Czytaj więcej

Gekon Williamsa w niebezpiecze...

Niesamowicie ubarwione gekony błękitno-kar...

Kategoria: Ciekawostki, Ekologia, Zagranica,

17 czerwca 2024
Czytaj więcej

Zorganizuj staż w swojej firm...

· Bez obciążenia finansowego · Możliw...

Kategoria: Praca,

17 czerwca 2024
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności