O naszej małej Ojczyźnie z Rokiem Różewicza w Klubie Nauczycielskim IZIS

Kultura | NGO |
Data publikacji: 27 października 2021

21 października 2021 r. w Multifunkcjonalnym Centrum Trójstyku spotkaliśmy się z okazji Dnia Klubowicza.

W spotkaniu uczestniczyli: burmistrzowie Wojciech Dobrołowicz i Aleksandra Ratajczak, ks. Dziekan Ryszard Trzósło, goście z Czech: Hedvika Zimmermannova, Helena Svobodova, Zdenka i Honzo Oreska, Mariola Danielewska Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu, Jolanta Medycka Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4, Adam Balcer Dyrektor Biblioteki Publicznej, Zofia Werżanowska Przewodnicząca Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP, zaprzyjaźnione stowarzyszenia: Amazonki reprezentowała Beata Geres i Aneta Kempska Prezes Klubu Puszystych, sympatycy Klubu, którzy wspierają jego działalność.

Prezentacji z działalności Klubu dokonała prezes Wanda Miłopolska-Trojanowska. Poinformowała, że co roku odbywają się spotykania z okazji Dnia Klubowicza, by podsumować i podziękować sobie i wszystkim, którzy angażują się w działalność Klubu, aby powiedzieć sobie, że dobrze być razem. Od 14 lat Klub Nauczycielski IZIS hołduje tradycji, kulturze i sztuce – a przede wszystkim tworzy grupę ludzi pozytywnie zakręconych. Żyć barwnie z uśmiechem i pasją – to dewiza Klubu.

W części artystycznej grupa teatralna przedstawiła program artystyczny w hołdzie wybitnemu poecie i artyście, ambasadorowi polszczyzny, głęboko związanemu z losem pokolenia wojennego, bacznemu obserwatorowi życia codziennego Tadeuszowi Różewiczowi. Scenki rodzajowe „Rajski ogródek” i Egzamin z „Kartoteki rozrzuconej” oraz scenki kabaretowe nawiązujące do scenek z życia wziętych niezależnie od narodowości, przy współudziale zespołu wokalnego bawiły zebranych, wywołując uśmiech i refleksje.

Podczas spotkania został przeprowadzony konkurs „Moja Mała Ojczyzna”. Jako Klub przyłączyliśmy się do wspólnych zadań z Biblioteką Publiczną. To już kolejne działanie animacyjno-edukacyjne w projekcie BLISKO – realizowanym w ramach Narodowego Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 przez Narodowe Centrum Kultury pt. „Gamingowa Bogatynia”.

Trzyosobowe drużyny mogły sprawdzić się w rozwiązywaniu quizu z zakresu geografii i historii naszego miasta i gminy. Graczom aktywnie kibicowali wszyscy uczestnicy spotkania. Gdy pytanie okazywało się kłopotliwe, można było zaprosić gościa z widowni do pomocy. Drużyny miały za zadanie między innymi ułożyć puzzle i odgadnąć co zostało przedstawione na fotografii. Jedno z pytań konkursowych dotyczyło grafiki, która znajduje się na kotle Elektrowni Turów. Gracze mogli w tej konkurencji popisać się zdolnościami plastycznymi. Drużyna, która zdobyła najwięcej punktów otrzymała atrakcyjne nagrody, a pozostali uczestnicy równie wartościowe upominki na pocieszenie. Całe wydarzenie przebiegało w miłej, rozrywkowej atmosferze.

Dobra muzyka i smaczne przekąski sprawiły, że humory dopisywały. Była zabawa, było wesoło, było radośnie. Imprezę można zaliczyć do udanych.

Na realizację zadania „Rok Różewicza – Czytajmy tak jak pijemy wodę, bo czytanie jest wodą życia” – Klub otrzymał dotację z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, natomiast na działanie: „Z tradycją za pan brat – o naszej małej Ojczyźnie” – ze środków finansowych Miasta i Gminy Bogatynia w ramach Gminnego Programu Współpracy Transgranicznej.

Najnowsze aktualności

Konkurs fotograficzny „S...

Rozpoczął się upragniony okres wakacyjny. ...

Kategoria: Ekologia, Ochrona środowiska,

6 lipca 2022
Czytaj więcej

Zarządzenie Nr 1802022 Burmis...

Zarządzenie Nr 180/2022 Burmistrza Miasta i ...

Kategoria: Oświata, Samorząd,

6 lipca 2022
Czytaj więcej

Przedłużenie obowiązywania ...

Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządz...

Kategoria: Bezpieczeństwo, Komunikaty, Ostrzeżenia,

5 lipca 2022
Czytaj więcej

Absolutorium dla burmistrza Bo...

5 lipca br. Rada Miejska w Bogatyni jednogło...

Kategoria: Samorząd,

5 lipca 2022
Czytaj więcej

Maturzysto, staraj się o styp...

Rusza nabór wniosków o rekomendacje do styp...

Kategoria: Oświata,

4 lipca 2022
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności