Konsultacje w sprawie Cyklostrady Dolnośląskiej

Inwestycje | Ochrona środowiska | Sport i rekreacja | Turystyka |
Data publikacji: 1 czerwca 2021

W poniedziałek, 31 maja w bogatyńskim magistracie odbyło się spotkanie konsultacyjne w sprawie Projektu Cyklostrady Dolnośląskiej, której odcinki mają mieć swój początek na trójstyku w Porajowie.

W konsultacjach w formie telekonferencji wzięli udział przedstawiciele Wydziału Przygotowania i Realizacji Inwestycji, Wydziału Współpracy z Zagranicą i Promocji oraz członkowie Sekcji Turystyki Rekreacyjnej „Bog-Tur”. W spotkaniu uczestniczył również pełniący funkcję Burmistrza MiG Bogatynia Wojciech Dobrołowicz.

W zaprezentowanym przez zarząd województwa projekcie „Koncepcji sieci głównych tras rowerowych województwa dolnośląskiego” znalazło się kilkanaście propozycji ich przebiegów, które będą osią powstającej Cyklostrady Dolnośląskiej. O przebiegu gminnego odcinka prowadzącego od granicy polsko-czeskiej w Porajowie, przez Bogatynię do granicy czeskiej Bogatynia – Kunratice dyskutowano właśnie na tymże spotkaniu. Mieszkańcom MiG Bogatynia zależy, aby trasa prowadziła przez najbardziej atrakcyjne turystycznie obszary, pokazując zarówno piękno przyrody, jak również zabytkową architekturę zrębowo-przysłupową. Uwagi do projektu zostaną zgłoszone do UMWD.

Cyklostrada Dolnośląska to ponad 1 800 km tras, które poprawią dostępność transportową regionu, zintegrują lokalne drogi rowerowe i powiążą je z dolnośląską siecią kolejową. Projekt Cyklostrady Dolnośląskiej oparty jest o sieć głównych tras rowerowych obejmujących swoim zasięgiem cały region, łącząc się również z trasami rowerowymi po stronie czeskiej i niemieckiej. Projekt tworzony jest w oparciu o obiektywne kryteria i zapewnia między innymi obsługę atrakcji turystycznych, połączenie z najważniejszymi ośrodkami regionu i jest zintegrowany z komunikacją zbiorową.

Najnowsze aktualności

Szkoły z naszego regionu w ba...

Blisko 100 szkół z całej Polski bierze udz...

Kategoria: Oświata, Profilaktyka, Zdrowie,

22 września 2023
Czytaj więcej

Dynie dla Zoo Görlitz...

Dary w postaci dyń można oddać w kasie zoo...

Kategoria: Ochrona środowiska, Zagranica,

22 września 2023
Czytaj więcej

Otwarcie świetlicy w Bratkowi...

W najbliższą sobotę (23 września) o godz....

Kategoria: Inwestycje, Okolicznościowe,

21 września 2023
Czytaj więcej

Komunikat Prezesa Krajowej Izb...

Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy do...

Kategoria: Bezpieczeństwo, Komunikaty, Ochrona środowiska,

20 września 2023
Czytaj więcej

Bezpłatne badania mammografic...

9 października 2023 r. w Bogatyni przeprowad...

Kategoria: Profilaktyka, Zdrowie,

20 września 2023
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności