Konsultacje w sprawie Cyklostrady Dolnośląskiej

Inwestycje | Ochrona środowiska | Sport i rekreacja | Turystyka |
Data publikacji: 1 czerwca 2021

W poniedziałek, 31 maja w bogatyńskim magistracie odbyło się spotkanie konsultacyjne w sprawie Projektu Cyklostrady Dolnośląskiej, której odcinki mają mieć swój początek na trójstyku w Porajowie.

W konsultacjach w formie telekonferencji wzięli udział przedstawiciele Wydziału Przygotowania i Realizacji Inwestycji, Wydziału Współpracy z Zagranicą i Promocji oraz członkowie Sekcji Turystyki Rekreacyjnej „Bog-Tur”. W spotkaniu uczestniczył również pełniący funkcję Burmistrza MiG Bogatynia Wojciech Dobrołowicz.

W zaprezentowanym przez zarząd województwa projekcie „Koncepcji sieci głównych tras rowerowych województwa dolnośląskiego” znalazło się kilkanaście propozycji ich przebiegów, które będą osią powstającej Cyklostrady Dolnośląskiej. O przebiegu gminnego odcinka prowadzącego od granicy polsko-czeskiej w Porajowie, przez Bogatynię do granicy czeskiej Bogatynia – Kunratice dyskutowano właśnie na tymże spotkaniu. Mieszkańcom MiG Bogatynia zależy, aby trasa prowadziła przez najbardziej atrakcyjne turystycznie obszary, pokazując zarówno piękno przyrody, jak również zabytkową architekturę zrębowo-przysłupową. Uwagi do projektu zostaną zgłoszone do UMWD.

Cyklostrada Dolnośląska to ponad 1 800 km tras, które poprawią dostępność transportową regionu, zintegrują lokalne drogi rowerowe i powiążą je z dolnośląską siecią kolejową. Projekt Cyklostrady Dolnośląskiej oparty jest o sieć głównych tras rowerowych obejmujących swoim zasięgiem cały region, łącząc się również z trasami rowerowymi po stronie czeskiej i niemieckiej. Projekt tworzony jest w oparciu o obiektywne kryteria i zapewnia między innymi obsługę atrakcji turystycznych, połączenie z najważniejszymi ośrodkami regionu i jest zintegrowany z komunikacją zbiorową.

Najnowsze aktualności

Bogatyńska „Noc spisowa...

W związku z Narodowym Spisem Powszechnym Lud...

Kategoria: Najważniejsze wiadomości, Społeczeństwo,

17 września 2021
Czytaj więcej

W obiektywie Marzeny Drozdowsk...

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z "P...

Kategoria: Ciekawostki, Zdrowie,

17 września 2021
Czytaj więcej

82. rocznica agresji Związku ...

W 2013 r. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej usta...

Kategoria: Historia,

17 września 2021
Czytaj więcej

Spotkanie autorskie z Romanem ...

14 września 2021 do Bogatyni przyjechał pis...

Kategoria: Kultura,

15 września 2021
Czytaj więcej

Pisarz-podróżnik spotkał si...

14 września Bibliotekę Publiczną w Bogatyn...

Kategoria: Kultura, Oświata,

15 września 2021
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności