Konferencja „Mam haka na raka”

Oświata | Stowarzyszenia | Zdrowie |
Data publikacji: 30 stycznia 2024

Dnia 30 stycznia 2024 roku, bogatyńska młodzież zgromadziła się w sali widowiskowej Bogatyńskiego Ośrodka Kultury by uczestniczyć w wyjątkowej konferencji poświęconej profilaktyce prozdrowotnej pn. „Mam haka na raka – Twoje życie w Twoich rękach”.

To niezwykłe wydarzenie, zorganizowane przez Bogatyńskie Stowarzyszenie „Amazonki” przy wsparciu fundacji PGE, cieszyło się ogromnym zainteresowaniem i zgromadziło pełną salę młodych ludzi z terenu miasta i gminy.

Spotkanie zostało uroczyście otwarte przez Prezes Bogatyńskiego Stowarzyszenia „Amazonki” panią Dorotę Bojakowską oraz Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia Wojciecha Dobrołowicza, który objął honorowym patronatem to wyjątkowe wydarzenie.

Uczestnicy mieli okazję wysłuchać inspirujących wykładów zaproszonych gości, w tym lekarzy, fizjoterapeuty oraz specjalisty od psychoterapii i psychologii.

Pani Małgorzata Peremicka, specjalista fizjoterapii, zwróciła uwagę młodzieży na znaczenie prawidłowej postawy w obliczu zagrożeń środowiskowych, zachęcając do aktywności fizycznej, zwłaszcza pływania.

W przerwie wszyscy zainteresowani mieli okazję uczestniczyć w warsztatach dotyczących samobadania piersi oraz jąder z wykorzystaniem fantomów przygotowanych przez organizatorów.

Po przerwie głos zabrała pani Dorota Helim-Sobkowiak, dietetyk i lekarz medycyny ogólnej, podkreślając istotę świadomego odżywiania, regulacji rytmu dobowego oraz kształtowania zdrowych nawyków w życiu codziennym.

Kolejnym prelegentem był lekarz onkolog dr Maciej Błaszczyński, który skupił uwagę na profilaktyce nowotworowej, dzieląc się swoimi doświadczeniami oraz wiedzą na temat zdrowego stylu życia.

Na zakończenie pan Daniel Nowicki, psycholog i terapeuta, poruszył tematykę higieny umysłu, emocji oraz umiejętności budowania zdrowych relacji międzyludzkich.

Najbardziej zaangażowani młodzi mieszkańcy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami od organizatorów za ich aktywność i interakcję podczas spotkania. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pakiet zdrowotny z wodą i owocami.

To wydarzenie nie tylko zwiększyło świadomość zdrowotną młodej społeczności, ale także zainspirowało do podejmowania działań profilaktycznych w trosce o własne zdrowie.

Najnowsze aktualności

Zjazd byłych mieszkańców Wi...

W sobotę (25.05) odbył się XIV Zjazd Miesz...

Kategoria: Gmina, Historia, Społeczeństwo,

28 maja 2024
Czytaj więcej

Program grantowy dla Kół Gos...

Program wspiera działania w zakresie edukacj...

Kategoria: Ekologia, Granty, Stowarzyszenia,

28 maja 2024
Czytaj więcej

Rowerem do domów przysłupowy...

Stowarzyszenie „Bog-Tur”, postanowiło w...

Kategoria: Domy przysłupowe, Kultura, Stowarzyszenia, Turystyka,

28 maja 2024
Czytaj więcej

Dzień Otwartych Domów Przys...

26 maja otworzyły się dla zwiedzających za...

Kategoria: Domy przysłupowe, Kultura, Stowarzyszenia, Turystyka,

27 maja 2024
Czytaj więcej

Dzień matki i ojca w Górnicz...

W środę (22.05) Górniczy Klub Seniora w Bo...

Kategoria: Okolicznościowe, Stowarzyszenia,

24 maja 2024
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności