Informacje na temat pomocy udzielanej uchodźcom

dla Ukrainy |
Data publikacji: 17 marca 2022

Bieżąca pomoc realizowana dla uchodźców z Ukrainy przebywających w Bogatyni była tematem kolejnego posiedzenia zespołu zwołanego w dniu 17.03. w bogatyńskim urzędzie.

W spotkaniu prowadzonym przez Zastępcę Burmistrza ds. Społecznych Aleksandrę Ratajczak uczestniczyli: dyrektorzy i prezesi jednostek podległych, przedstawiciele Policji, Straży Miejskiej, kierownik Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego, Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych, Naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Współpracy Międzynarodowej.

• Obecnie gmina zapewnia pomoc w zakresie noclegów i wyżywienia dla 147 osób, w ramach świadczonej pomocy systemowej. Do szkół zapisanych jest 19 dzieci, natomiast 8 do przedszkoli.

• Nadal trwa zbiórka darów dla uchodźców. Bogatyński Ośrodek Pomocy Społecznej i Wsparcia Rodziny informuje, że najbardziej potrzebne są: produkty higieny osobistej i chemia gospodarcza. Przyjmowana jest też bielizna WYŁĄCZNIE NOWA. Więcej informacji: BOPSiWR pod nr tel. 75 77 72 407/441.

• Gminny punkt zbiórki darów znajduje się w sali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego w Bogatyni przy ul. Żołnierzy II Armii WP 5.

• Punkt wydawania rzeczowej pomocy dla obywateli Ukrainy znajduje się w budynku Bogatyńskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Wsparcia Rodziny przy ul. Żołnierzy II Armii WP 14 w godzinach 7.00-15.00.

• Na bieżąco realizowana jest pomoc medyczna dla uchodźców w przychodniach i szpitalu gminnym SP ZOZ.

• WAŻNE! Aby otrzymać świadczenia z pomocy społecznej, dopełnić formalności związanych z podjęciem zatrudnienia, obywatele Ukrainy muszą wystąpić o nadanie numeru PESEL. W tej sprawie należy się zgłosić do Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni przy ul. Daszyńskiego 13, pok. nr 4.

Najnowsze aktualności

Ogłoszenie Powiatowego Urzęd...

Ogłoszenie dotyczące naboru wniosków o prz...

Kategoria: Komunikaty, Praca,

30 listopada 2022
Czytaj więcej

Program „Dostępne Miesz...

To program skierowany do osób z niepełnospr...

Kategoria: Pomoc społeczna,

30 listopada 2022
Czytaj więcej

Ruszyła akcja „Paczuszka dl...

Z inicjatywy burmistrza Wojciecha Dobrołowic...

Kategoria: Pomoc społeczna, Rodzina,

30 listopada 2022
Czytaj więcej

Informacja Terenowego Punktu P...

Terenowy Punkt Paszportowy w Bogatyni uprzejm...

Kategoria: Komunikaty,

30 listopada 2022
Czytaj więcej

Pierwszy medal na Mistrzostwac...

Tegoroczne Mistrzostwa Polski Seniorów w Tae...

Kategoria: Sport i rekreacja,

29 listopada 2022
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności