Gminne obchody Dnia Strażaka połączone z Jubileuszem 60-lecia OSP w Porajowie

Bezpieczeństwo | Gmina |
Data publikacji: 30 sierpnia 2021

W sobotę 28 sierpnia druhowie OSP Porajów uroczyście obchodzili jubileusz istnienia jednostki. Od 60 lat strażacy działają w służbie lokalnej społeczności, kierowani słowami „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”. Uroczystość była jednocześnie okazją do gminnych obchodów Dnia Strażaka.

Na placu przed miejscową remizą pojawili się więc zaproszeni goście: przedstawiciele władz Ochotniczych Straży Pożarnych, Straży Państwowej, władz gminnych, powiatowych, drużyny jednostek OSP z gminy i zaprzyjaźnione: PSP Zgorzelec oraz OSP Studniska, a także ci, którym działalność lokalnych strażaków nie jest obojętna. Obchody rozpoczął uroczysty przemarsz zgromadzonych, w asyście orkiestry dętej PGE Kopalni „Turów” do kościoła, gdzie msze św. w intencji strażaków i ich rodzin odprawił ks. K. Zambroń. Zaraz po tym na placu przed remizą rozpoczął się uroczysty capsztyk. Ten był okazją do przyznania medali i odznaczeń strażakom-ochotnikom, wyróżniającym się w służbie na rzecz innych, a także wręczeniem pamiątkowych statuetek działaczom OSP, przybyłym samorządowcom i mieszkańcom wspierającym funkcjonowanie OSP Porajów. Kolejnym punktem obchodów było nadanie imienia „Jan” służbowemu Volvo, na pamiątkę niedawno zmarłego prezesa tutejszych strażaków.
Jak to bywa na tego typu uroczystościach, nie mogło zabraknąć gratulacji i życzeń kolejnych lat działalności. Przemawiający w swych słowach podkreślali jak ważna jest służba druhów ochotników – „To dobrowolna i świadoma chęć niesienia pomocy ludziom w potrzebie, i to nie tylko podczas pożarów, ale w czasie klęsk żywiołowych i nieszczęśliwych wypadków, często z narażeniem własnego zdrowia lub nawet życia” – zgodnie powtarzali.
Po oficjalnej części jubilaci zaprosili gości na wspólną strażacką biesiadę. Dodajmy, że współorganizatorem obchodów Święta Strażaków był burmistrz Wojciech Dobrołowicz.

źródło: Sołectwo Porajów

Najnowsze aktualności

Nowe działania rządu w odpow...

Ogólnodostępne i bezpłatne testy pod kąte...

Kategoria: Covid-19, Zdrowie,

24 stycznia 2022
Czytaj więcej

Informacja Przewodniczącego R...

Dotyczy Regulaminu korzystania z cmentarzy ko...

Kategoria: Komunikaty, Samorząd,

24 stycznia 2022
Czytaj więcej

Rajd pieszy „Policz się...

22 stycznia grupa 15 członków Sekcji Turyst...

Kategoria: Sport i rekreacja, Turystyka,

24 stycznia 2022
Czytaj więcej

Prosimy o ograniczenie wizyt w...

Drodzy mieszkańcy! Ze względu na pogarszaj...

Kategoria: Covid-19, Urząd,

21 stycznia 2022
Czytaj więcej

Zasady postępowania z przeter...

Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Kom...

Kategoria: Ochrona środowiska,

21 stycznia 2022
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności