Gacek w urzędzie
(16.02) Nietypowy „interesant” zawitał w poniedziałkowy poranek do urzędu. Na wycieraczce przed budynkiem przy ul. 1-go Maja 29 pracownik zastał …nietoperza, a konkretnie gacka brunatnego.
W tej dość niecodziennej sytuacji gacek trafił najlepiej jak mógł, ponieważ w budynku przy ul. 1-go Maja mieści się Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej, który błyskawicznie zareagował by pomóc zwierzęciu, zwłaszcza że na dworze panował przejmujący mróz a nietoperz o tej porze roku powinien jeszcze spać. Po konsultacji z współpracującym z gminą lekarzem weterynarii ustalono, że gackiem odpowiednio zaopiekuje się ośrodek rehabilitacji dzikich zwierząt „Klekusiowo” w Tomaszowie Bolesławieckim. Stworzone tam warunki pozwolą zwierzęciu odzyskać siły i wiosną nietoperz będzie mógł być wypuszczony na wolność.
Najnowsze aktualności
Ostrzeżenie meteorologiczne N...
Kategoria: Ostrzeżenia,
XVIII Festiwal Piosenki Religi...
Kategoria: Kultura,
15 czerwca – kasa nieczynna...
Kategoria: Komunikaty, Urząd,
Opolno Zdrój – 16 czerw...
Kategoria: Energetyka, Komunikaty,
Zaproszenie do udziału w obow...
Kategoria: Rolnictwo,