Budowa targowiska

Inwestycje | Miasto |
Data publikacji: 1 sierpnia 2022

Trwają prace związane z utworzeniem nowego targowiska miejskiego. Na mocy porozumienia podpisanego w dniu 28 kwietnia 2022 r. Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej, po zakończeniu procedur przetargowych związanych z dostawami materiałów budowlanych, rozpoczął prace w ramach inwestycji „Budowa targowiska miejskiego w Bogatyni”.

Roboty prowadzone są na podstawie dokumentacji projektowo-kosztorysowej opracowanej w roku 2021 przez pracownię projektową „Architekt Piotr Jański” z Wrocławia, a ich rozpoczęcie poprzedziły szczegółowe konsultacje społeczne z użytkownikami obecnego targowiska, prowadzone przez burmistrza Wojciecha Dobrołowicza oraz przedstawicieli pionu inwestycji Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni.

W pierwszym etapie robót MZGK prowadzi prace związane z przygotowaniem terenu oraz prace ziemne, takie jak wykonanie instalacji deszczowej i sanitarnej. Kolejnym krokiem będzie wykonanie ław fundamentowych pod zaprojektowane 3 budynki handlowe.

Na nowym targowisku dostępnych będzie 11 stanowisk handlowych w budynkach architektonicznie imitujących zabudowę przysłupową, tymczasowe miejsca handlowe na wolnym powietrzu, parking, toaleta dla osób prowadzących handel, oraz obiekty małej architektury, takie jak m.in. stojaki na rowery. Budynki handlowe zostaną wyposażone w instalację fotowoltaiczną.

Budowa nowego targowiska w zdecydowany sposób podniesie komfort prowadzenia działalności przez osoby handlujące, wpłynie pozytywnie na estetykę przestrzeni publicznej, a przeniesienie targowiska pozwoli rozpocząć kolejną, długo wyczekiwaną inwestycję, jaką jest II etap odbudowy Alei Żytawskiej.

Wartość robót realizowanych przez MZGK to 2.037.150,00 zł, Zakończenie prac przewidziano, zgodnie z porozumieniem, na 15.12.2022 r.

Najnowsze aktualności

Bogatynia – 24 lipca...

TAURON Dystrybucja S.A. Oddział w Jeleniej G...

Kategoria: Energetyka, Komunikaty,

19 lipca 2024
Czytaj więcej

Granty...

Trwa VI edycja Ogólnopolskiego Konkursu dla ...

Kategoria: Granty,

16 lipca 2024
Czytaj więcej

Ostrzeżenie hydrologiczne Nr:...

Zjawisko: gwałtowne wzrosty stanów wody St...

Kategoria: Ostrzeżenia,

16 lipca 2024
Czytaj więcej

OSTRZEŻENIE Nr 67 – Bur...

Nazwa biura: IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz...

Kategoria: Ostrzeżenia,

16 lipca 2024
Czytaj więcej

OSTRZEŻENIE Nr 66 – Upa...

Zjawisko/Stopień zagrożenia: Upał/1 Obsza...

Kategoria: Ostrzeżenia,

15 lipca 2024
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności