Brykające potomstwo w Zoo Görlitz

Ciekawostki | Zagranica |
Data publikacji: 10 maja 2024

Zagrożona rasa turyńskich kóz leśnych mnoży się w Zoo Görlitz-Zgorzelec.

Tuż przed Wielkanocą kozy z zagrody wiejskiej w Zoo Görlitz-Zgorzelec wydały na świat pierwsze koźlęta. „Magda” i „Almi” urodziły czwórkę potomstwa zagrożonych wyginięciem turyńskich kóz leśnych. Ta rasa jest jedną z najbardziej zagrożonych ras zwierząt gospodarskich. Charakteryzuje się czekoladowo-brązową sierścią, jasnymi pasami na twarzy i białymi kończynami. Kozy leśne z Turyngii słyną z wytrzymałości i odporności, co czyni je idealnymi do ochrony krajobrazu.

Również koza karłowata „Schoko”, urodzona w zoo w 2016 roku, powiększyła rodzinę, wydając na świat bliźnięta. „Wszystkie maluchy są zdrowe i szczęśliwie brykają w swoim nowym otoczeniu, rozwijając się znakomicie”, z radością informuje opiekunka zwierząt Steffi Späthe.

Szaloną gromadkę można podziwiać z bliska w Górnołużyckiej Zagrodzie Wiejskiej Zoo Görlitz. Zwiedzający mogą pogłaskać koźlęta, wyczesać je szczotkami, a nawet posprzątać ich wybieg.

Foto: Opiekunka zwierząt Kristin Kasper i inspektor Steffi Späthe z kozą Schoko i jej potomstwem, NTPGZ-Kati Sommer

Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl nasze-zoo@tierpark-goerlitz.de
Cennik: https://www.tierpark-goerlitz.de/pl/Preise.html
tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 930 00

Najnowsze aktualności

Dzień Dziecka w Szkole Podsta...

Dziś (03.06) w Szkole Podstawowej im. św. J...

Kategoria: Okolicznościowe, Oświata,

4 czerwca 2026
Czytaj więcej

Budowa Systemu Informacji Prze...

W dniu 30 marca 2026 roku w siedzibie Urzędu...

Kategoria: Samorząd,

3 czerwca 2026
Czytaj więcej

Dzień Otwartych Domów Przys...

Za nami kolejna edycja Dnia Otwartych Domów ...

Kategoria: Domy przysłupowe, Miasto, Okolicznościowe, Polecane, Turystyka, Zabytki,

3 czerwca 2026
Czytaj więcej

Nieodpłatne przekazanie sprz...

Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia - Wojciech...

Kategoria: Oświata,

3 czerwca 2026
Czytaj więcej

5 czerwca Urząd nieczynny...

Informujemy, że w dniu 5 czerwca 2026 r. Urz...

Kategoria: Komunikaty, Urząd,

2 czerwca 2026
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności