Bogatyńska „Insulinka” działa od sześciu lat

NGO | Stowarzyszenia |
Data publikacji: 19 listopada 2021

18 listopada br. w Klubie Górniczym „Jubilat” odbyło się uroczyste spotkanie członków Bogatyńskiego Stowarzyszenia Diabetyków „Insulinka”, którzy świętowali szóstą rocznicę powstania oraz Światowy Dzień Walki z Cukrzycą.

Prezes Stowarzyszenia Irena Rusiecka przywitała zaproszonych gości i przedstawiła historię powstania „Insulinki”. Następnie głos zabrał Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Dobrołowicz, który złożył wyrazy uznania za dotychczasową działalność oraz życzenia pomyślności i wytrwałości w walce z chorobą dla wszystkich członków Stowarzyszenia i ich rodzin. Podkreślił także, że przez działalność Stowarzyszenia wiele osób otrzymuje stałą opiekę i wsparcie, dzięki któremu wie, jak radzić sobie z przewlekłą chorobą i unikać powikłań.

Wśród zaproszonych na uroczystość gości byli również przedstawiciele organizacji współpracujących i wspierających bogatyńską „Insulinkę”: prezes Bogatyńskiego Stowarzyszenia „Amazonki” – Dorota Bojakowska, prezes Stowarzyszenia „Interclub FEMINA” – Hanna Ilnicka, prezes Klubu Puszystych w Bogatyni – Anetta Kempska oraz Irena Siemiernik z Koła Gospodyń Wiejskich w Działoszynie.

Bogatyńskie Stowarzyszenie Diabetyków zrzesza obecnie 176 osób. Od sześciu lat „Insulinka” wspiera swoich członków poprzez edukację diabetologiczną, badania profilaktyczne, wyjazdy na turnusy zdrowotne i rehabilitacyjne. Prezes Stowarzyszenia zachęca do aktywności ruchowej organizując rajdy piesze i angażując wszystkich do udziału w akcjach charytatywnych, gminnych uroczystościach oraz imprezach okolicznościowych. W ramach stowarzyszenia działa również chór, który w trakcie imprezy wystąpił przy akompaniamencie Henryka Figielka.

Najnowsze aktualności

Zwycięzcy odebrali nagrody...

Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech D...

Kategoria: Gmina, Ochrona środowiska, Oświata,

25 listopada 2021
Czytaj więcej

Młodzież, biznes i ekologia...

24.11 po raz kolejny obradował Młodzieżowy...

Kategoria: Gmina, Miasto, Ochrona środowiska,

24 listopada 2021
Czytaj więcej

Zjadliwa grypa ptaków...

W związku z wystąpieniem kolejnych ognisk w...

Kategoria: Bezpieczeństwo, Komunikaty,

24 listopada 2021
Czytaj więcej

Kiermasz Bożonarodzeniowy...

Serdecznie zapraszamy osoby indywidualne, ins...

Kategoria: Gmina, Kultura, Miasto,

24 listopada 2021
Czytaj więcej

Sesja Rady – 30 listopad...

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 m...

Kategoria: Samorząd,

24 listopada 2021
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności