Bogatyńska „Insulinka” działa od sześciu lat

NGO | Stowarzyszenia |
Data publikacji: 19 listopada 2021

18 listopada br. w Klubie Górniczym „Jubilat” odbyło się uroczyste spotkanie członków Bogatyńskiego Stowarzyszenia Diabetyków „Insulinka”, którzy świętowali szóstą rocznicę powstania oraz Światowy Dzień Walki z Cukrzycą.

Prezes Stowarzyszenia Irena Rusiecka przywitała zaproszonych gości i przedstawiła historię powstania „Insulinki”. Następnie głos zabrał Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Dobrołowicz, który złożył wyrazy uznania za dotychczasową działalność oraz życzenia pomyślności i wytrwałości w walce z chorobą dla wszystkich członków Stowarzyszenia i ich rodzin. Podkreślił także, że przez działalność Stowarzyszenia wiele osób otrzymuje stałą opiekę i wsparcie, dzięki któremu wie, jak radzić sobie z przewlekłą chorobą i unikać powikłań.

Wśród zaproszonych na uroczystość gości byli również przedstawiciele organizacji współpracujących i wspierających bogatyńską „Insulinkę”: prezes Bogatyńskiego Stowarzyszenia „Amazonki” – Dorota Bojakowska, prezes Stowarzyszenia „Interclub FEMINA” – Hanna Ilnicka, prezes Klubu Puszystych w Bogatyni – Anetta Kempska oraz Irena Siemiernik z Koła Gospodyń Wiejskich w Działoszynie.

Bogatyńskie Stowarzyszenie Diabetyków zrzesza obecnie 176 osób. Od sześciu lat „Insulinka” wspiera swoich członków poprzez edukację diabetologiczną, badania profilaktyczne, wyjazdy na turnusy zdrowotne i rehabilitacyjne. Prezes Stowarzyszenia zachęca do aktywności ruchowej organizując rajdy piesze i angażując wszystkich do udziału w akcjach charytatywnych, gminnych uroczystościach oraz imprezach okolicznościowych. W ramach stowarzyszenia działa również chór, który w trakcie imprezy wystąpił przy akompaniamencie Henryka Figielka.

Najnowsze aktualności

Konkurs fotograficzny „S...

Rozpoczął się upragniony okres wakacyjny. ...

Kategoria: Ekologia, Ochrona środowiska,

6 lipca 2022
Czytaj więcej

Zarządzenie Nr 1802022 Burmis...

Zarządzenie Nr 180/2022 Burmistrza Miasta i ...

Kategoria: Oświata, Samorząd,

6 lipca 2022
Czytaj więcej

Przedłużenie obowiązywania ...

Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządz...

Kategoria: Bezpieczeństwo, Komunikaty, Ostrzeżenia,

5 lipca 2022
Czytaj więcej

Absolutorium dla burmistrza Bo...

5 lipca br. Rada Miejska w Bogatyni jednogło...

Kategoria: Samorząd,

5 lipca 2022
Czytaj więcej

Maturzysto, staraj się o styp...

Rusza nabór wniosków o rekomendacje do styp...

Kategoria: Oświata,

4 lipca 2022
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności