Bieg Uliczny „Bogatyńska Dycha”

Sport i rekreacja |
Data publikacji: 7 września 2022

Za nami trzecia edycja Biegu Ulicznego „Bogatyńska Dycha”. W słoneczną niedzielę 4 września 2022 roku w Bogatyni zebrali się miłośnicy biegania zarówno z naszej gminy jak i z innych miast.

O godzinie 9:30 rywalizowały ze sobą dzieci w „Rodzinnym Biegu Krasnala” na dystansie około 500 metrów. Na starcie zjawiła się ponad setka dzieciaków w różnym wieku. W tej kategorii każdy z uczestników był zwycięzcą i każdy otrzymał pamiątkowy medal. Dla wielu był to pierwszy start w sportowych zawodach. Punktualnie o godzinie 10:00 rozpoczął się bieg dla dorosłych.
Frekwencja dopisała, liczba uczestników była podobna do liczby startujących wcześniej dzieci. Do wyboru były dwa dystanse 5 km oraz 10 km oraz szereg kategorii wiekowych, kategoria Monar, kategorie dla mieszkańców Bogatyni, Niepełnosprawni, Nordic Walking…

W najbardziej prestiżowej kategorii OPEN 10 km zwyciężył Grzegorz Maciorowski (34:53), wyprzedzając Michała Mirka (36:17) oraz Janusza Wojnarowicza (36:41) natomiast wśród kobiet najszybsza była Elżbieta Kowalewska (39:47) przed Janą Jarosovą (44:03) oraz Edytą Cichosz (45:47).

Pełne wyniki, także z poszczególnych podkategorii dostępne są na stronie firmy zajmującej się pomiarem czasu: https://wyniki.datasport.pl/results3682/
Na powyższej stronie widnieją statystyki, klasyfikacje z podziałem na wszystkie kategorie a także zdjęcia uczestników. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy do analizy.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii zostali uhonorowani pucharami, nagrodami rzeczowymi i wyróżnieniami, a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale specjalnie zaprojektowane na ten bieg.

Gratulujemy wspaniałego startu w tegorocznej edycji biegu z jednoczesnym zaproszeniem na czwartą odsłonę „Bogatyńskiej Dychy”, która odbędzie się już za rok.

Najnowsze aktualności

Niezwykłe Mikołajki...

Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech D...

Kategoria: Kultura, Polecane,

2 grudnia 2022
Czytaj więcej

Obdarowywanie zwierząt...

4 grudnia o godzinie 15:00 w Zoo Görlitz-Zgo...

Kategoria: Ciekawostki, Zagranica,

2 grudnia 2022
Czytaj więcej

OSTRZEŻENIE Nr 76 – Opa...

Obszar: województwo dolnośląskie powiat zg...

Kategoria: Ostrzeżenia,

2 grudnia 2022
Czytaj więcej

60-lecie premiery filmu „Zł...

30 listopada 2022 r., w Kinie KADR 3D w Bogat...

Kategoria: Energetyka, Historia, Kultura, Okolicznościowe,

2 grudnia 2022
Czytaj więcej

Występy „Patomswim̶...

W dniach 25-26 listopada b.r. odbyły się Zi...

Kategoria: Sport i rekreacja,

1 grudnia 2022
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności