20-lecie Związku Miast

Współpraca transgraniczna | Zagranica |
Data publikacji: 10 maja 2022

6 maja w Hradku nad Nysą odbyły się obchody jubileuszu 20-lecia Związku Miast „Mały Trójkąt”. Władze samorządowe Bogatyni reprezentowali podczas uroczystości burmistrz Wojciech Dobrołowicz, wiceburmistrz Aleksandra Ratajczak i przewodniczący rady Eugeniusz Kubica.

Bogatynia, Hradek nad Nysą i Zittau świętowały 20-lecie partnerstwa na trójstyku. Przekładana ze względu na pandemię uroczystość odbyła się po stronie czeskiej. Wspólny, jubileuszowy wieczór był okazją do podsumowania dotychczasowego dorobku Związku, prezentacji zdjęć dokumentujących wydarzenia, w których sąsiedzi uczestniczyli na przestrzeni ostatnich dwóch dekad, wyróżnienia osób zasłużonych dla rozwoju współpracy transgranicznej, a także do rozmów, integracji i wspólnej zabawy przy muzyce libereckiego Big’O’Band.

Za pracę na rzecz „Związku Miast”, ze strony Bogatyni uhonorowani zostali: Agata Kamieniew-Bernaszuk – in memoriam, Irena Jarocka oraz Zbigniew Szatkowski.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz partnerskich miast, władz wyższych szczebli, Euroregionu Nysa, osoby zaangażowane na co dzień we współpracę transgraniczną: pracownicy samorządowi, dyrektorzy i pracownicy gminnych instytucji i placówek oświatowych, przedstawiciele służb, związków i stowarzyszeń. Jak podkreślił w swoim wystąpieniu burmistrz Wojciech Dobrołowicz, efekty współpracy, takie jak np. nowa infrastruktura, są bardzo ważne, ale najważniejsze są relacje między ludźmi. Przed nami kolejne lata partnerstwa w ramach „Małego Trójkąta” i wiele wspólnych projektów.

Wydarzenie było częścią projektu pn. „20 lat Związku Miast Mały Trójkąt”, finansowanego z EFRR, z Programu współpracy Czechy-Saksonia 2014-2020, w ramach Funduszu Małych Projektów Euroregionu Nysa.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

foto: Roman Sedláček

Najnowsze aktualności

Ogłoszenie Powiatowego Urzęd...

Ogłoszenie dotyczące naboru wniosków o prz...

Kategoria: Komunikaty, Praca,

30 listopada 2022
Czytaj więcej

Program „Dostępne Miesz...

To program skierowany do osób z niepełnospr...

Kategoria: Pomoc społeczna,

30 listopada 2022
Czytaj więcej

Ruszyła akcja „Paczuszka dl...

Z inicjatywy burmistrza Wojciecha Dobrołowic...

Kategoria: Pomoc społeczna, Rodzina,

30 listopada 2022
Czytaj więcej

Informacja Terenowego Punktu P...

Terenowy Punkt Paszportowy w Bogatyni uprzejm...

Kategoria: Komunikaty,

30 listopada 2022
Czytaj więcej

Pierwszy medal na Mistrzostwac...

Tegoroczne Mistrzostwa Polski Seniorów w Tae...

Kategoria: Sport i rekreacja,

29 listopada 2022
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności