20-lecie Związku Miast

Współpraca transgraniczna | Zagranica |
Data publikacji: 10 maja 2022

6 maja w Hradku nad Nysą odbyły się obchody jubileuszu 20-lecia Związku Miast „Mały Trójkąt”. Władze samorządowe Bogatyni reprezentowali podczas uroczystości burmistrz Wojciech Dobrołowicz, wiceburmistrz Aleksandra Ratajczak i przewodniczący rady Eugeniusz Kubica.

Bogatynia, Hradek nad Nysą i Zittau świętowały 20-lecie partnerstwa na trójstyku. Przekładana ze względu na pandemię uroczystość odbyła się po stronie czeskiej. Wspólny, jubileuszowy wieczór był okazją do podsumowania dotychczasowego dorobku Związku, prezentacji zdjęć dokumentujących wydarzenia, w których sąsiedzi uczestniczyli na przestrzeni ostatnich dwóch dekad, wyróżnienia osób zasłużonych dla rozwoju współpracy transgranicznej, a także do rozmów, integracji i wspólnej zabawy przy muzyce libereckiego Big’O’Band.

Za pracę na rzecz „Związku Miast”, ze strony Bogatyni uhonorowani zostali: Agata Kamieniew-Bernaszuk – in memoriam, Irena Jarocka oraz Zbigniew Szatkowski.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz partnerskich miast, władz wyższych szczebli, Euroregionu Nysa, osoby zaangażowane na co dzień we współpracę transgraniczną: pracownicy samorządowi, dyrektorzy i pracownicy gminnych instytucji i placówek oświatowych, przedstawiciele służb, związków i stowarzyszeń. Jak podkreślił w swoim wystąpieniu burmistrz Wojciech Dobrołowicz, efekty współpracy, takie jak np. nowa infrastruktura, są bardzo ważne, ale najważniejsze są relacje między ludźmi. Przed nami kolejne lata partnerstwa w ramach „Małego Trójkąta” i wiele wspólnych projektów.

Wydarzenie było częścią projektu pn. „20 lat Związku Miast Mały Trójkąt”, finansowanego z EFRR, z Programu współpracy Czechy-Saksonia 2014-2020, w ramach Funduszu Małych Projektów Euroregionu Nysa.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

foto: Roman Sedláček

Najnowsze aktualności

Konkurs fotograficzny „S...

Rozpoczął się upragniony okres wakacyjny. ...

Kategoria: Ekologia, Ochrona środowiska,

6 lipca 2022
Czytaj więcej

Zarządzenie Nr 1802022 Burmis...

Zarządzenie Nr 180/2022 Burmistrza Miasta i ...

Kategoria: Oświata, Samorząd,

6 lipca 2022
Czytaj więcej

Przedłużenie obowiązywania ...

Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządz...

Kategoria: Bezpieczeństwo, Komunikaty, Ostrzeżenia,

5 lipca 2022
Czytaj więcej

Absolutorium dla burmistrza Bo...

5 lipca br. Rada Miejska w Bogatyni jednogło...

Kategoria: Samorząd,

5 lipca 2022
Czytaj więcej

Maturzysto, staraj się o styp...

Rusza nabór wniosków o rekomendacje do styp...

Kategoria: Oświata,

4 lipca 2022
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności