„Dziwolągi matematyczne – geometria inaczej”

Granty | Oświata |
Data publikacji: 3 października 2023

Pod takim tytułem w Szkole Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Porajowie przeprowadzony zostanie cykl warsztatów matematycznych, na które szkoła otrzymała grant z fundacji mBanku w ramach programu „mPotęga”.

Placówka znalazła się w gronie laureatów X edycji konkursu grantowego, na który wpłynęło 461 wniosków a 183 otrzymały dofinansowanie w kwocie 5 000 zł. Autorką nowatorskiego projektu na innowacje matematyczne jest pani Paulina Bancerz, nauczycielka matematyki.

Projekt będą realizować uczniowie klas 5, a jego celem jest to, aby uczestnicy nauczyli się inaczej spoglądać na matematykę, zauważyli jej piękno w życiu codziennym i poznali zagadnienia wykraczające poza podstawę programową.
Działania realizowane w ramach wyżej wymienionego projektu, to trzydniowe warsztaty matematyczne, podczas których uczniowie m.in. przygotują szablony wielokątów gwiaździstych, metodą eksperymentu matematycznego poszukają rozwiązań do przedstawionego problemu matematycznego, a także stworzą pierwszą interakcję dywanu Sierpińskiego. Podczas warsztatów dla uczniów i rodziców wspólnie powstanie 2-ga i 3-cia interakcja dywanu Sierpińskiego.
Podsumowaniem projektu będzie pokaz filmu nakręconego przez uczniów oraz wystawa ich prac.

Program mPotęga to program ogólnopolski skierowany do szkół, uczelni, stowarzyszeń, fundacji i bibliotek, których celem jest promowanie nauki matematyki w ciekawy i nieszablonowy sposób. U podstaw mPotęgi leży potrzeba kształcenia umiejętności matematycznych u młodego pokolenia poprzez inspirowanie nauczycieli, rodziców, pasjonatów matematyki do poszukiwania kreatywnych sposobów poznawania przez dzieci i młodzież świata liczb.

źródło: Biuro Programu mPotęga

Najnowsze aktualności

Plecaki pełne energii...

Kolorowe plecaki pełne radości, nadziei i e...

Kategoria: Gmina, Pomoc społeczna, Społeczeństwo,

22 sierpnia 2025
Czytaj więcej

Koncert Leny Rosy...

W środę, 20 sierpnia w Kopalni Dźwięków ...

Kategoria: Kultura,

21 sierpnia 2025
Czytaj więcej

Wykonaj kurs i wygraj hulajnog...

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego ju...

Kategoria: Bezpieczeństwo, Rolnictwo,

20 sierpnia 2025
Czytaj więcej

Podpisanie umowy na opracowani...

20.08.2025 roku Burmistrz Miasta i Gminy Boga...

Kategoria: Gmina, Urząd,

20 sierpnia 2025
Czytaj więcej

Czasowe zawieszenie wybranych ...

Ministerstwo Klimatu i Środowiska informuje,...

Kategoria: Ekologia, Ochrona środowiska,

20 sierpnia 2025
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności