„Dziwolągi matematyczne – geometria inaczej”

Granty | Oświata |
Data publikacji: 3 października 2023

Pod takim tytułem w Szkole Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Porajowie przeprowadzony zostanie cykl warsztatów matematycznych, na które szkoła otrzymała grant z fundacji mBanku w ramach programu „mPotęga”.

Placówka znalazła się w gronie laureatów X edycji konkursu grantowego, na który wpłynęło 461 wniosków a 183 otrzymały dofinansowanie w kwocie 5 000 zł. Autorką nowatorskiego projektu na innowacje matematyczne jest pani Paulina Bancerz, nauczycielka matematyki.

Projekt będą realizować uczniowie klas 5, a jego celem jest to, aby uczestnicy nauczyli się inaczej spoglądać na matematykę, zauważyli jej piękno w życiu codziennym i poznali zagadnienia wykraczające poza podstawę programową.
Działania realizowane w ramach wyżej wymienionego projektu, to trzydniowe warsztaty matematyczne, podczas których uczniowie m.in. przygotują szablony wielokątów gwiaździstych, metodą eksperymentu matematycznego poszukają rozwiązań do przedstawionego problemu matematycznego, a także stworzą pierwszą interakcję dywanu Sierpińskiego. Podczas warsztatów dla uczniów i rodziców wspólnie powstanie 2-ga i 3-cia interakcja dywanu Sierpińskiego.
Podsumowaniem projektu będzie pokaz filmu nakręconego przez uczniów oraz wystawa ich prac.

Program mPotęga to program ogólnopolski skierowany do szkół, uczelni, stowarzyszeń, fundacji i bibliotek, których celem jest promowanie nauki matematyki w ciekawy i nieszablonowy sposób. U podstaw mPotęgi leży potrzeba kształcenia umiejętności matematycznych u młodego pokolenia poprzez inspirowanie nauczycieli, rodziców, pasjonatów matematyki do poszukiwania kreatywnych sposobów poznawania przez dzieci i młodzież świata liczb.

źródło: Biuro Programu mPotęga

Najnowsze aktualności

Bogatynia – 24 lipca...

TAURON Dystrybucja S.A. Oddział w Jeleniej G...

Kategoria: Energetyka, Komunikaty,

19 lipca 2024
Czytaj więcej

Granty...

Trwa VI edycja Ogólnopolskiego Konkursu dla ...

Kategoria: Granty,

16 lipca 2024
Czytaj więcej

Ostrzeżenie hydrologiczne Nr:...

Zjawisko: gwałtowne wzrosty stanów wody St...

Kategoria: Ostrzeżenia,

16 lipca 2024
Czytaj więcej

OSTRZEŻENIE Nr 67 – Bur...

Nazwa biura: IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz...

Kategoria: Ostrzeżenia,

16 lipca 2024
Czytaj więcej

OSTRZEŻENIE Nr 66 – Upa...

Zjawisko/Stopień zagrożenia: Upał/1 Obsza...

Kategoria: Ostrzeżenia,

15 lipca 2024
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności