Złożenie wniosku na dowód osobisty w formie elektronicznej tylko do 26 lipca 2021 r.

Gmina | Komunikaty | Samorząd | Urząd |
Data publikacji: 26 lipca 2021

Zgodnie z art.10 pkt 3 ustawy z dnia 14 kwietnia 2021r. o zmianie ustawy o dowodach osobistych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1000) wszedł w życie przepis art.5 tej ustawy, zgodnie z którym złożenie wniosku w formie dokumentu elektronicznego będzie możliwe tylko do dnia 26 lipca 2021 r.

Po tym terminie trzeba będzie w tej sprawie przyjść osobiście do urzędu. Spowodowane jest to nadchodzącymi zmianami w dowodach osobistych, czyli dodaniu do warstwy elektronicznej odcisków palców. Takie dokumenty miały być wydawane już od 2 sierpnia br., jednak termin ten został przesunięty. Nie wydłużyło to jednak możliwości wysyłania wniosku elektronicznie.  O dacie wejścia w życie nowych przepisów będziemy informować na bieżąco. Dotychczas wydane dowody zachowają ważność zgodnie z datą na dokumencie.

Więcej informacji na temat składania wniosków o dowód osobisty można znaleźć na stronie https://www.gov.pl/web/gov/uzyskaj-dowod-osobisty.

Najnowsze aktualności

Sesja Rady Miejskiej – 15 li...

Na podstawie art. 20 ust. 3 ustawy z dnia 8 m...

Kategoria: Komunikaty, Samorząd,

11 lipca 2025
Czytaj więcej

Narodowy Dzień Pamięci o Pol...

11 lipca 1943 roku ukraińscy nacjonaliści z...

Kategoria: Historia,

11 lipca 2025
Czytaj więcej

Ogłoszenie o sprzedaży pojaz...

Dyrektor Miejskiego Zakładu Gospodarki Komun...

Kategoria: Ogłoszenia publiczne, Polecane,

11 lipca 2025
Czytaj więcej

Ogłoszenie o naborze wnioskó...

Powiatowy Urząd Pracy w Zgorzelcu ogłasza n...

Kategoria: Komunikaty,

10 lipca 2025
Czytaj więcej

V Przegląd Piosenki Kresowej ...

W sobotę (05.07) odbył się „V Prze...

Kategoria: Okolicznościowe, Stowarzyszenia,

9 lipca 2025
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności