Zimowisko w Karpaczu

Pomoc społeczna | Profilaktyka |
Data publikacji: 11 lutego 2022

Od 5 lutego 33 dzieci z terenu miasta i gminy Bogatynia przebywa w Karpaczu na tygodniowym zimowisku zorganizowanym przez Bogatyński Ośrodek Pomocy Społecznej i Wsparcia Rodziny.

To już kolejny wyjazd dla dzieci przygotowany przy wsparciu burmistrza Bogatyni Wojciecha Dobrołowicza. Wyjazd dzieci wpisuje się w projekt działań profilaktycznych wspierających rodzinę w prawidłowym funkcjonowaniu i wychowywaniu dzieci poprzez organizację czasu dla dzieci i młodzieży, m.in. przez działania edukacyjne z zakresu profilaktyki uzależnień. Celem zimowiska jest zapewnienie pomocy rodzinom z dziećmi i młodzieżą w trudnych sytuacjach życiowych.

Współczesna rodzina zmaga się z wieloma problemami, o których wszyscy wspierający rozwój dziecka i rodziny dowiadują się bezpośrednio od rodziców i dzieci podczas pracy, rozmów, obserwacji, a także z diagnozy środowiska i rozeznania lokalnego systemu wsparcia dla dziecka i rodziny. Jak pokazują statystyki PCPR w Zgorzelcu w pieczy zastępczej znajduje się, około 4,5% „naszych” dzieci umieszczonych w stosunku do ilości dzieci w Gminie Bogatynia. Stąd wynika konieczność podejmowania działań uświadamiających, na różnych poziomach oraz starań dla wspierania dzieci i młodzieży w ich codziennym funkcjonowaniu. Ważne jest zauważanie i reagowanie na problemy, których rodzina doświadcza w społeczeństwie.

Miłym akcentem podczas zimowiska, były odwiedziny Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia Wojciecha Dobrołowicza, Zastępcy Burmistrza ds. Społecznych Aleksandry Ratajczak oraz Dyrektora BOPSiWR Ewy Dudy, którzy przekazali dzieciom upominki.

Zimowisko zostało sfinansowane ze środków pochodzących z opłaty za zezwolenie na sprzedaż napojów alkoholowych.

Najnowsze aktualności

Niezwykłe Mikołajki...

Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech D...

Kategoria: Kultura, Polecane,

2 grudnia 2022
Czytaj więcej

Obdarowywanie zwierząt...

4 grudnia o godzinie 15:00 w Zoo Görlitz-Zgo...

Kategoria: Ciekawostki, Zagranica,

2 grudnia 2022
Czytaj więcej

OSTRZEŻENIE Nr 76 – Opa...

Obszar: województwo dolnośląskie powiat zg...

Kategoria: Ostrzeżenia,

2 grudnia 2022
Czytaj więcej

60-lecie premiery filmu „Zł...

30 listopada 2022 r., w Kinie KADR 3D w Bogat...

Kategoria: Energetyka, Historia, Kultura, Okolicznościowe,

2 grudnia 2022
Czytaj więcej

Występy „Patomswim̶...

W dniach 25-26 listopada b.r. odbyły się Zi...

Kategoria: Sport i rekreacja,

1 grudnia 2022
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności