XXI Krajoznawcze Sejmikowanie Trzecioklasistów

Ekologia | Ochrona środowiska | Oświata | Turystyka |
Data publikacji: 12 grudnia 2023

11 grudnia w kręgielni przy Szkole Podstawowej nr 3 odbyło się XXI Krajoznawcze Sejmikowanie Trzecioklasistów „Bogatynia 2023”.

W tegorocznym Sejmikowaniu udział wzięły reprezentacje klas trzecich wszystkich szkół podstawowych naszej gminy. Łącznie w imprezie uczestniczyło ok. 90 osób – uczniów, opiekunów i organizatorów.

Na początku głos zabrał komandor imprezy Marek Łabędź oraz gospodarz Sejmikowania Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Bogatyni Beata Wiśniewska, w obecności swoich zastępców: Beaty Kurt i Izabeli Góry. Na Sejmikowanie przybyli zaproszeni goście – Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Dobrołowicz, który dokonał uroczystego otwarcia imprezy, oraz Naczelnik Wydziału Rozwoju, Promocji i Turystyki Monika Nawrot.

Potem odbyły się konkursy. Uczniowie, pod opieką zastępcy komandora imprezy – Anety Strojanowskiej oraz wspierających ją uczennic z „Trójki”, napisali testy wiedzy. Każdy uczeń musiał wykazać się ogólną i szczegółową wiedzą przyrodniczą, ekologiczną oraz wiedzą krajoznawczą terenów Bogatyni i okolic.

Autorem konkursu przyrodniczo-ekologicznego był Marek Łabędź. Do udziału w nim opiekun typował do 4 uczniów. Uczestnicy rozwiązywali test oraz rozpoznawali, na podstawie kolorowych ilustracji, rośliny i zwierzęta chronione w Polsce. Dzieci były świetnie przygotowane, o czym świadczy ilość wyróżnionych na podium:

I miejsce – Julia Tobijańska – Szkoła Podstawowa nr 3 w Bogatyni,

I miejsce – Julia Ciupa – Szkoła Podstawowa nr 3 w Bogatyni,

II miejsce – Pola Majewska – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Porajowie,

II miejsce – Liliana Sawicka – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Porajowie,

III miejsce – Hanna Kadzewicz – Szkoła Podstawowa nr 4 w Bogatyni,

III miejsce – Igor Purzycki – Szkoła Podstawowa w Opolnie Zdroju,

III miejsce – Flora Kotowicz – Szkoła Podstawowa w Opolnie Zdroju,

III miejsce – Franciszek Markowski – Szkoła Podstawowa nr 4 w Bogatyni.

 

Konkurs wiedzy krajoznawczej „Bogatynia i okolice” ułożyła Aneta Strojanowska. Na najwyższych miejscach uplasowali się:

I miejsce – Liliana Jarocka – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Porajowie,

I miejsce – Jakub Zych – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Porajowie,

II miejsce – Marika Szczurek – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Porajowie,

III miejsce – Lea Borek – Szkoła Podstawowa w Opolnie Zdroju,

III miejsce – Oskar Bartosiewicz – Szkoła Podstawowa nr 3 w Bogatyni.

Po części pisemnej drużyny przygotowały folder zachęcający do odwiedzenia naszego miasta i okolicznych terenów. Wszystkie prace były bardzo ciekawe i każda z nich promowała walory naszej gminy. Po przeprowadzonych konkursach uczestnicy zabawy mogli spróbować swych sił w grze w kręgle. Organizatorzy zadbali również o słodki poczęstunek.

Na zakończenie Dyrektor SP3 Beata Wiśniewska wraz z zastępczynią Izabelą Górą oraz Dyrektorem Ośrodka Sportu i Rekreacji Adamem Ignatowiczem wręczyli dyplomy, nagrody zwycięzcom konkursów, pamiątkowe medale, szkołom dyplomy za udział oraz upominki wszystkim uczestnikom. Na zakończenie imprezy zawitała również Zastępca Burmistrza ds. Społecznych Aleksandra Ratajczak.

Mamy nadzieję, że była to dla uczniów klas trzecich świetna przygoda przyrodniczo-krajoznawcza, połączona z grą w kręgle. W przyszłym roku zapraszamy do udziału w kolejnej imprezie turystyki kwalifikowanej, tym razem w terenie czyli w Złazie Czwartoklasistów.

Zespół głównych organizatorów składa serdeczne podziękowania Burmistrzowi Miasta i Gminy Bogatynia Wojciechowi Dobrołowiczowi oraz głównym organizatorom: Urzędowi Miasta i Gminy Bogatynia oraz Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Bogatyni.

Szczególne słowa podziękowania za pomoc w organizacji imprezy przekazujemy pracownikom Wydziału Rozwoju, Turystyki i Promocji: Naczelnik Monice Nawrot, Marcelinie Śpiewak oraz Piotrowi Grendzie.

Wyrazy wdzięczności kierujemy w stronę Gminnego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w Bogatyni i prezesa Karola Podłużnego za przekazanie nagród dla uczniów konkursu przyrodniczo-ekologicznego oraz: Iwonie Wysockiej i Annie Kucharskiej za wzorową współpracę.

Dziękujemy Ireneuszowi Kropidłowskiemu prezesowi Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Bogatyni za wsparcie w dostarczeniu słodkich bułeczek.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Bogatyni Beacie Wiśniewskiej dziękujemy za przyjęcie roli gospodarza Krajoznawczego Sejmikowania Trzecioklasistów „Bogatynia 2023”.

Impreza odbyła się dzięki zaangażowaniu uczennic ze starszych klas. W przeprowadzeniu konkursów wiedzy, wręczaniu nagród, przygotowaniu poczęstunku i in. pomagały dziewczęta z „Trójki”: Maja Siemaszko, Zuzanna Zielewska, Marcela Dziadosz, Lena Hurlak, Gabriela Balcer, Nadia Glas, Wiktoria Szumiło, Małgorzata Warisela, Martyna Ciereszko, Antonina Janik, Zofia Wojnarowicz, Lena Trusiak, Karolina Walczak, Iga Bartków i Oliwia Ludziak. Dziękujemy za Waszą nieocenioną pomoc!

Organizatorami imprezy byli:
– Urząd Miasta i Gminy w Bogatyni;
– Gminne Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. w Bogatyni;
– Szkoła Podstawowa Nr 3 w Bogatyni – gospodarz imprezy;
– Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bogatyni;
– Szkoła Podstawowa w Opolnie Zdroju.

Aneta Strojanowska

Najnowsze aktualności

Zjazd byłych mieszkańców Wi...

W sobotę (25.05) odbył się XIV Zjazd Miesz...

Kategoria: Gmina, Historia, Społeczeństwo,

28 maja 2024
Czytaj więcej

Program grantowy dla Kół Gos...

Program wspiera działania w zakresie edukacj...

Kategoria: Ekologia, Granty, Stowarzyszenia,

28 maja 2024
Czytaj więcej

Rowerem do domów przysłupowy...

Stowarzyszenie „Bog-Tur”, postanowiło w...

Kategoria: Domy przysłupowe, Kultura, Stowarzyszenia, Turystyka,

28 maja 2024
Czytaj więcej

Dzień Otwartych Domów Przys...

26 maja otworzyły się dla zwiedzających za...

Kategoria: Domy przysłupowe, Kultura, Stowarzyszenia, Turystyka,

27 maja 2024
Czytaj więcej

Dzień matki i ojca w Górnicz...

W środę (22.05) Górniczy Klub Seniora w Bo...

Kategoria: Okolicznościowe, Stowarzyszenia,

24 maja 2024
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności