XVI Międzynarodowy Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych

Integracja | Kultura | Pomoc społeczna |
Data publikacji: 28 listopada 2022

W czwartek, 24 listopada 2022 r., o godz. 15.00 w sali widowiskowej Bogatyńskiego Ośrodka Kultury, odbył się XVI Międzynarodowy Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych. W Przeglądzie udział wzięły osoby niepełnosprawne z domów opieki, ośrodków pomocy społecznej, szkół z oddziałami integracyjnymi i pracowni artystycznych oraz osoby niezrzeszone.

Imprezę ze sceny uroczyście otworzył Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Dobrołowicz wraz z Dyrektor BOK Anitą Szakiel-Sosnowską. Następnie prowadzący Marcin Woroniecki przedstawił program imprezy i po aplauzie publiczności zaczęły się prezentacje sceniczne. Obejrzeliśmy 8 występów artystycznych: przedstawienia teatralne, prezentacje taneczne, prezentacje wokalne, instrumentalne i wokalno-instrumentalne solistów i zespołów. Na widowni gościliśmy naszych czeskich i niemieckich przyjaciół z zaprzyjaźnionych organizacji i stowarzyszeń.

Po występach festiwalowych wykonawcy z rąk Wiceburmistrz ds. Społecznych Aleksandry Ratajczak oraz Dyrektor BOK Anity Szakiel-Sosnowskiej otrzymali medale, pamiątkowe dyplomy oraz czekolady. Natomiast placówki otrzymały paczki z materiałami do organizacji warsztatów integracyjnych i plastycznych.

Po wręczeniu nagród przyszedł czas na występ gwiazdy wieczoru, zespołu „AMBARAS” z DPS „Jędrek” w Opolnie Zdroju. Po wielkich emocjach, których dostarczył zespół „AMBARAS” wszyscy udali się do galerii stopART, gdzie prezentowana była wystawa twórczości osób z niepełnosprawnościami. Obejrzeliśmy prace plastyczne, ceramiczne, fotograficzne, robótki ręczne i rzeźby… Wielki finał odbył się w sali tanecznej gdzie na wszystkich czekał poczęstunek w postaci kanapek, sałatek oraz pysznego tortu.

Serdecznie dziękujemy za obecność na XVI Międzynarodowym Przeglądzie Twórczości Osób Niepełnosprawnych i zapraszamy na kolejny już za rok! Imprezę poprowadził Marcin „WORON” Woroniecki.

Prace artystów można podziwiać w naszej galerii do końca grudnia w godzinach otwarcia Bogatyńskiego Ośrodka Kultury.

Serdecznie dziękujemy: Pracowni Integracyjnej „BEZ BARIER” Bogatyńskiego Ośrodka Kultury, Szkole Podstawowej nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Bogatyni, Przedszkolu Publicznemu nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Bogatyni, Eugeniuszowi Radeckiemu, Domowi Pomocy Społecznej „JĘDREK” w Opolnie Zdroju, Pracowni Muzycznej Bogatyńskiego Ośrodka Kultury, Zespołowi muzycznemu „AMBARAS”.

Organizator: Bogatyński Ośrodek Kultury
Współorganizator: Urząd Miasta i Gminy Bogatynia
Sponsor: PGE GiEK S.A.
Patronat Honorowy Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia.
Partner: TPD Oddział Okręgowy w Jeleniej Górze
Fot. BOK

Najnowsze aktualności

OGŁOSZENIE...

Gmina Bogatynia została powiadomiona o możl...

Kategoria: Komunikaty,

2 lutego 2023
Czytaj więcej

Wojciech Dobrołowicz i Monika...

Burmistrz Bogatyni Wojciech Dobrołowicz oraz...

Kategoria: Gmina, Media, Miasto,

2 lutego 2023
Czytaj więcej

Konkurs plastyczny dla dzieci ...

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego se...

Kategoria: Kultura, Rolnictwo,

2 lutego 2023
Czytaj więcej

Konkurs dla dzieci na rymowank...

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego se...

Kategoria: Kultura, Rolnictwo,

2 lutego 2023
Czytaj więcej

Programy grantowe...

Przedstawiamy informacje o nowych programach ...

Kategoria: Energetyka, Granty, Historia, Kultura,

2 lutego 2023
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności