Wyjazdowe szczepienia

Covid-19 | Polecane | Zdrowie |
Data publikacji: 23 marca 2021

SP ZOZ w Bogatyni, zgodnie z kolejnym etapem Narodowego Programu Szczepień, przystąpił do realizacji szczepień pacjentów obłożnie chorych i unieruchomionych z powodu chorób podstawowych lub współistniejących, w domu pacjenta, za pośrednictwem wyjazdowego zespołu szczepiącego. Szczepienia będą realizowane przez lekarza i pielęgniarkę.

Pacjent wyrażający chęć zaszczepienia lub osoba działająca w jego imieniu powinien skontaktować się z Przychodnią Rejonową POZ SP ZOZ w Bogatyni. W naszych przychodniach POZ lekarz na podstawie posiadanej wiedzy i dokumentacji medycznej pacjenta, udzielonej teleporady lub wywiadu z osobą działającą w imieniu pacjenta dokona oceny zasadności szczepienia w miejscu pobytu i wystawi e-skierowanie zgodnie z bieżącym harmonogramem szczepień. Następnie przychodnia POZ zapisze pacjenta na wewnętrzną listę szczepień i przekaże jego dane do Wyjazdowego Punktu Szczepień, który skontaktuje się z pacjentem bądź osobą działającą w jego imieniu i umówi termin szczepienia.

Zawarcie umowy na świadczenia mobilne z jednostką wyjazdową i skoordynowanie projektu było możliwe dzięki zaangażowaniu w proces negocjacji, zwłaszcza podczas tworzenia warunków umowy, pełniącego funkcję Burmistrza MiG Bogatynia Wojciecha Dobrołowicza.

Rejestracja programu szczepień w miejscu pobytu chorego trwa, a proces szczepień na terenie miasta i gminy Bogatynia rozpocznie się 25 marca br. i nie jest ograniczony w czasie (zgodnie z Narodowym Programem Szczepień). Organizacja szczepień w miejscu pobytu pacjenta ma charakter skoordynowany.

Podmiotem dedykowanym do oceny zasadności realizacji szczepienia przez wyjazdowy punkt szczepień jest właściwa placówka POZ.

Jeśli pacjent nie posiada e-skierowania, a należy do grupy, objętej bieżącym harmonogramem szczepień, wówczas lekarz placówki POZ wystawia pacjentowi stosowne skierowanie.

Oceny zasadności szczepienia w miejscu pobytu pacjenta, placówka POZ dokonuje na podstawie:
– posiadanej wiedzy i dokumentacji medycznej pacjenta,
– lub udzielonej teleporady,
– lub wywiadu z osobą działającą w jego imieniu.

Ocena zasadności szczepienia w miejscu pobytu pacjenta wymaga odnotowania w dokumentacji medycznej.

Po otrzymaniu informacji, wyjazdowy punkt szczepień kontaktuje się z pacjentem lub osobą działającą w jego imieniu, rejestruje pacjenta w systemie e-rejestracji poprzez utworzenie harmonogramu szczepień tzw. slotów wewnętrznych oraz wyznacza termin szczepienia w miejscu pobytu pacjenta.

źródło: SP ZOZ w Bogatyni

Najnowsze aktualności

Bogatyńska „Noc spisowa...

W związku z Narodowym Spisem Powszechnym Lud...

Kategoria: Najważniejsze wiadomości, Społeczeństwo,

17 września 2021
Czytaj więcej

W obiektywie Marzeny Drozdowsk...

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z "P...

Kategoria: Ciekawostki, Zdrowie,

17 września 2021
Czytaj więcej

82. rocznica agresji Związku ...

W 2013 r. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej usta...

Kategoria: Historia,

17 września 2021
Czytaj więcej

Spotkanie autorskie z Romanem ...

14 września 2021 do Bogatyni przyjechał pis...

Kategoria: Kultura,

15 września 2021
Czytaj więcej

Pisarz-podróżnik spotkał si...

14 września Bibliotekę Publiczną w Bogatyn...

Kategoria: Kultura, Oświata,

15 września 2021
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności