Wigilia Koła Gospodyń Markocice
Wczoraj (11.12) w Multifunkcjonalnym Centrum Trójstyku odbyło się spotkanie wigilijne zorganizowane przez Koło Gospodyń Markocice i zespół Rozmaryn.
Uroczystą wieczerzę poprzedziły warsztaty rękodzieła, podczas których uczestnicy wykonywali stroiki świąteczne. Ozdoby trafiły prosto na wigilijny stół.
Zebranych gości przywitała prezes koła Krystyna Gudełajska.
W spotkaniu uczestniczyli Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Dobrołowicz oraz Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński, którzy gospodarzom i przybyłym gościom złożyli życzenia świąteczne i wręczyli upominki.
Wśród zaproszonych byli również Przewodnicząca Rady Miejskiej Edyta Małkiewicz, wiceprzewodnicząca Barbara Otrociuk a także członkowie zaprzyjaźnionych stowarzyszeń – Życzliwi i Niepełnosprawni ze Zgorzelca, Koło Gospodyń Wiejskich z Działoszyna, zespół Jubilaci, Kobiety z Hirszfelde, goście z Liberca i Goerlitz oraz przedstawiciel urzędu w Zittau.
Modlitwę poprowadził i kapłańskiego błogosławieństwa udzielił ks. Mariusz Habiniak proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia NMP. Wigilijnym zwyczajem, przed kolacją zebrani podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia.
Po tradycyjnym, postnym posiłku zespół Rozmaryn zaprosił do wspólnego kolędowania.
Najnowsze aktualności
Dzień Dziecka w Porajowie...
Kategoria: Gmina, Okolicznościowe,
Dzień otwarty Ochotniczej Str...
Kategoria: Bezpieczeństwo, Mundurówka,
Nawet 300 tys. zł dla młodyc...
Mikroretencja 2026. Dofinansow...
Kategoria: Ekologia, Ochrona środowiska,
Dotacje na mikroinstalacje fot...
Kategoria: Ekologia, Energetyka, Granty,