Wielki finał terenowej gry miejskiej

Kultura | Miasto | Sport i rekreacja |
Data publikacji: 7 czerwca 2022

W niedzielę 5 czerwca odbyła się inauguracja miejskiej gry, powstałej jako finisz projektu „Blisko – Gamingowa Bogatynia”.

O godzinie 11:00 mieszkańcy miasta i gminy, zebrani w parku Preibischa uczestniczyli w uroczystym otwarciu przez Burmistrza Wojciecha Dobrołowicza mobilnych gier – „SekRed” oraz „Bajkopark”.

Gości powitała dyrektor Biblioteki Publicznej – Bożena Mazowiecka. Głos zabrała również trenerka z Good Books, dzięki której bogatyńska młodzież, podczas warsztatów, nauczyła się działać w aplikacji Action Track. Rozdano podziękowania, upominki dla uczniów, nauczycieli oraz dyrektorów szkół, którzy przyczynili się do realizacji projektu i powstania rodzinnej rozrywki dla całego miasta. Po części oficjalnej bogatynianie mogli już tylko udać się na szlak gry, aby rozwiązywać zagadki o historii naszego miasta, zdobywać punkty, korzystać z przygotowanych niespodzianek.
Dzięki inicjatywnie oddolnej – funduszom projektowym dzieci mogły bawić się na dmuchanych zamkach, nieodpłatnie korzystać z innych atrakcji zaplanowanych przez Stowarzyszenie Klanza oraz Bibliotekę Publiczną w Bogatyni. Każdy uczestnik gry, któremu udało się dojść do mety, otrzymywał dyplom, drobny upominek oraz słodycze. W przepięknym słonku, wśród przyrody całe rodziny aktywnie odpoczywały w swoim mieście z historią i bajką w tle.

Już w pierwszej godzinie około 70 osób pobrało kody QR i ruszyło na spotkanie przygody ulicami miasta: zaangażowała się młodzież i dorośli. Do terenowej rozrywki przyłączył się także burmistrz Wojciech Dobrołowicz, który ukończył grę z maksymalnym wynikiem 300 punktów, a trasę pokonał w 39 minut i 9 sekund.

To już końcowy etap działań projektu „Gamingowa Bogatynia” realizowanego w ramach projektu BLISKO Narodowego Centrum Kultury, w ramach NPRCz. 2.0 dofinansowanego z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie zaangażowali się w projekt: dyrektorom szkół za umożliwienie współpracy, nauczycielom za stałe motywowanie uczniów w działaniach, młodzieży za poświęcony czas i podzielenie się swoimi talentami. Dziękujemy stowarzyszeniom bogatyńskim, które również czynnie przyłączyły się realizacji projektu, uczestniczyły w warsztatach, a także wspólnie podjęły trud realizacji inicjatyw oddolnych. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom naszej gminy, którzy stale wspierali działania projektowe pracowników biblioteki. Podziękowania składamy także przedstawicielom władz lokalnych, a szczególności Burmistrzowi Miasta i Gminy Bogatynia Wojciechowi Dobrołowiczowi za umożliwienie realizacji projektu poprzez wkład finansowy.

Wszystkich, którzy nie mieli możliwości uczestniczenia w inauguracji gry, zapraszamy do pobrania kodu QR ze strony http://bogatynia.naszabiblioteka.com. Kod do gry można również zeskanować z plakatów przy wejściu do biblioteki publicznej. Gra jest dostępna bezterminowo i bezpłatnie.

Życzymy miłej zabawy i zapraszamy do współpracy przy realizacji nowych gamingowych rozrywek w terenie dla całej rodziny.

Najnowsze aktualności

Ahoj piraci!...

1 czerwca z okazji Dnia Dziecka w Bogatyński...

Kategoria: Kultura, Okolicznościowe,

2 czerwca 2023
Czytaj więcej

Ogłoszenie w sprawie wyboru ...

Ogłoszenie Burmistrza Miasta i Gminy Bogatyn...

Kategoria: Komunikaty,

1 czerwca 2023
Czytaj więcej

Program grantowy „Moja M...

Przedstawiamy informację o programie grantow...

Kategoria: Ekologia, Granty, NGO, Ochrona środowiska, Rewitalizacja, Stowarzyszenia,

1 czerwca 2023
Czytaj więcej

Z okazji Dnia Dziecka...

Dziś wyjątkowy dzień - święto wszystkich...

Kategoria: Okolicznościowe,

1 czerwca 2023
Czytaj więcej

Kolorowe piękności w niebezp...

W Światowym Dniu Papugi Zoo Görlitz-Zgorzel...

Kategoria: Ciekawostki, Ekologia, Zagranica,

31 maja 2023
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności