Wieczór z poezją i muzyką

Kultura | Współpraca transgraniczna |
Data publikacji: 16 marca 2022

(12.03) W Sieniawce odbył się „Wieczór z poezją i muzyką sąsiadów”. Na tę okoliczność agroturystyka Zielone Wiosła zamieniła się w klimatyczną Cafe pod Amorem, goszczącą wykonawców i widzów z trójstyku i nie tylko.

Jak zapowiadał kawiarniany szyld, motywem przewodnim widowiska była miłość – w literaturze i muzyce. Zanim rozpoczęło się wydarzenie, organizatorzy wyrazili swoją solidarność z walczącą Ukrainą, a tego wieczora nie zabrakło na widowni także ukraińskich gości. W Cafe pod Amorem własne wiersze prezentowali lokalni poeci. Ich występy przeplatały etiudy teatralne w wykonaniu TTT (amatorskiej Tajemniczej Trupy Teatralnej), oparte na utworach Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej i Johanna Wolfganga Goethego, a także na Hymnie o miłości św. Pawła. Wieczór miał nastrojową oprawę muzyczną, o którą zadbał duet Sara Dymarska i Marek Pruszkiewicz. Pełne temperamentu a zarazem melancholii tanga, w tym napisane przez kompozytora z Liberca, wirtuozersko wykonała na akordeonie urodzona na Śląsku, a mieszkająca i tworząca na Górnych Łużycach artystka – Gabriele Watterott. Podczas wydarzenia nie zabrakło humorystycznych akcentów takich jak scenka o sanatoryjnym romansie, czy niektóre pozycje w kawiarnianym menu – herbata „50 twarzy ElGreya”, kawa „Miłość w Sieniawce – mocna i czarna do granic”… Chętni mogli skorzystać z otwartego mikrofonu i zaprezentować się publiczności.
Goście delektowali się nie tylko poezją i muzyką, ale także pysznymi ciastami. Otrzymali również drobne projektowe upominki. Całości dopełnił urokliwy anturaż lat dwudziestych. Było retro, lirycznie i transgranicznie.

„Wieczór z poezją i muzyką sąsiadów” został zorganizowany w ramach polsko-czeskiego projektu „Paleta twórczości trójstyku”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa. Projekt jest realizowany przez gminę Bogatynia we współpracy z Hradkiem nad Nisou, przy udziale miasta Zittau jako gościa w projekcie.

Najnowsze aktualności

Miejsko-Gminne Potyczki Matema...

30 marca, w naszej szkole odbyły się Miejsk...

Kategoria: Oświata,

31 marca 2023
Czytaj więcej

Bogatynia, Sieniawka – 3...

TAURON Dystrybucja S.A. Oddział w Jeleniej G...

Kategoria: Komunikaty,

31 marca 2023
Czytaj więcej

Ruszyły Dolnośląskie Małe ...

27 marca 2023 roku rusza 9. nabór wniosków ...

Kategoria: Granty,

30 marca 2023
Czytaj więcej

Konkurs grantowy „Dzieci...

Dzieci Kapitana Nemo to projekt historyczny d...

Kategoria: Granty, Kultura, Oświata, Stowarzyszenia,

30 marca 2023
Czytaj więcej

Dotyczy dyżurów aptek...

Szanowni Mieszkańcy, w związku ze zgłasza...

Kategoria: Gmina, Miasto, Polecane, Zdrowie,

30 marca 2023
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności