Wieczór z poezją i muzyką

Kultura | Współpraca transgraniczna |
Data publikacji: 16 marca 2022

(12.03) W Sieniawce odbył się „Wieczór z poezją i muzyką sąsiadów”. Na tę okoliczność agroturystyka Zielone Wiosła zamieniła się w klimatyczną Cafe pod Amorem, goszczącą wykonawców i widzów z trójstyku i nie tylko.

Jak zapowiadał kawiarniany szyld, motywem przewodnim widowiska była miłość – w literaturze i muzyce. Zanim rozpoczęło się wydarzenie, organizatorzy wyrazili swoją solidarność z walczącą Ukrainą, a tego wieczora nie zabrakło na widowni także ukraińskich gości. W Cafe pod Amorem własne wiersze prezentowali lokalni poeci. Ich występy przeplatały etiudy teatralne w wykonaniu TTT (amatorskiej Tajemniczej Trupy Teatralnej), oparte na utworach Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej i Johanna Wolfganga Goethego, a także na Hymnie o miłości św. Pawła. Wieczór miał nastrojową oprawę muzyczną, o którą zadbał duet Sara Dymarska i Marek Pruszkiewicz. Pełne temperamentu a zarazem melancholii tanga, w tym napisane przez kompozytora z Liberca, wirtuozersko wykonała na akordeonie urodzona na Śląsku, a mieszkająca i tworząca na Górnych Łużycach artystka – Gabriele Watterott. Podczas wydarzenia nie zabrakło humorystycznych akcentów takich jak scenka o sanatoryjnym romansie, czy niektóre pozycje w kawiarnianym menu – herbata „50 twarzy ElGreya”, kawa „Miłość w Sieniawce – mocna i czarna do granic”… Chętni mogli skorzystać z otwartego mikrofonu i zaprezentować się publiczności.
Goście delektowali się nie tylko poezją i muzyką, ale także pysznymi ciastami. Otrzymali również drobne projektowe upominki. Całości dopełnił urokliwy anturaż lat dwudziestych. Było retro, lirycznie i transgranicznie.

„Wieczór z poezją i muzyką sąsiadów” został zorganizowany w ramach polsko-czeskiego projektu „Paleta twórczości trójstyku”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa. Projekt jest realizowany przez gminę Bogatynia we współpracy z Hradkiem nad Nisou, przy udziale miasta Zittau jako gościa w projekcie.

Najnowsze aktualności

Zmiana ostrzeżenia hydrologi...

Data i godzina wydania: 23.02.2024 - godz. 03...

Kategoria: Ostrzeżenia,

23 lutego 2024
Czytaj więcej

Festiwal trzech krajów z nagr...

Teatr Gerharta Hauptmanna zaprasza w dniach o...

Kategoria: Kultura, Zagranica,

22 lutego 2024
Czytaj więcej

Tydzień Pomocy Ofiarom Przest...

Prokuratura Rejonowa w Zgorzelcu uprzeJm1e in...

Kategoria: Komunikaty,

21 lutego 2024
Czytaj więcej

Program „AKTYWNY SAMORZĄD...

Od 1 marca rusza nabór wniosków do pilotaż...

Kategoria: Integracja, Pomoc społeczna,

21 lutego 2024
Czytaj więcej

Rozpoczęcie prac nad projekte...

OGŁOSZENIE Burmistrz Miasta i Gminy Bogatyn...

Kategoria: Komunikaty,

21 lutego 2024
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności