Ważne informacje dotyczące pomocy uchodźcom

dla Ukrainy |
Data publikacji: 14 marca 2022

(14.03.) Realizacja kolejnych zadań w ramach podejmowanych przez gminę działań pomocowych na rzecz uchodźców przebywających na terenie Bogatyni była tematem posiedzenia zespołu zwołanego przez burmistrza Wojciecha Dobrołowicza.

W związku z koniecznością przygotowania miejsc czasowego pobytu dla osób szukających schronienia przed wojną, uruchomiony na ten cel zostaje obiekt noclegowy OSiR przy ul. Białogórskiej, który zapewni następnych 25 miejsc dla obywateli Ukrainy.

Apel do mieszkańców Miasta i Gminy Bogatynia:
Wobec konieczności przystosowania i doposażenia kolejnych miejsc noclegowych dla rodzin z dziećmi, zwracamy się z prośbą do mieszkańców Bogatyni, którzy mają możliwość oddania sprawnych technicznie pralek, kuchenki mikrofalowej i lodówki o przekazanie sprzętów z przeznaczeniem na ten cel. Kontakt: Dyrektor OSiR Agam Ignatowicz tel. 888 703 250.

Zgodnie z wytycznymi Wojewody Dolnośląskiego Jarosława Obremskiego i dynamiczną sytuacją związaną z napływem uchodźców do punktu przesiadkowego w Zgorzelcu, konieczne jest przygotowanie miejsc pobytu dla osób, które nie wyjadą za granicę, a zostaną skierowane przez Wojewodę Dolnośląskiego do Bogatyni. W związku z tym gmina czyni starania, aby przygotować miejsca noclegowe również na hali sportowej OSiR przy ul. Sportowej 8 w Bogatyni.

Dotychczasowy magazyn – gminny punkt zbiórki darów, w dniu 15.03.br. zostanie przeniesiony do budynku Liceum Ogólnokształcącego w Bogatyni przy ul. Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego 5.
W dalszym ciągu gminne działania pomocowe koordynuje Bogatyński Ośrodek Pomocy Społecznej i Wsparcia Rodziny, który zapewnia pomoc rzeczową oraz udziela informacji w kwestiach formalnych obywatelom Ukrainy.

Punkt wydawania żywności i odzieży dla uchodźców czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7 do 15 w Bogatyńskim Ośrodku Pomocy Społecznej i Wsparcia Rodziny przy ul. Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego 14 w Bogatyni.

WAŻNE! Nadal trwa zbiórka potrzebnych rzeczy, w tym przede wszystkim: produktów higieny osobistej, chemii gospodarczej, pieluch dla dzieci, produktów spożywczych z długim terminem ważności, NOWYCH: koców, pościeli, bielizny dla dorosłych i dla dzieci.

Więcej informacji: BOPSiWR pod nr tel. 75 77 72 407/441.

Najnowsze aktualności

Niezwykłe Mikołajki...

Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech D...

Kategoria: Kultura, Polecane,

2 grudnia 2022
Czytaj więcej

Obdarowywanie zwierząt...

4 grudnia o godzinie 15:00 w Zoo Görlitz-Zgo...

Kategoria: Ciekawostki, Zagranica,

2 grudnia 2022
Czytaj więcej

OSTRZEŻENIE Nr 76 – Opa...

Obszar: województwo dolnośląskie powiat zg...

Kategoria: Ostrzeżenia,

2 grudnia 2022
Czytaj więcej

60-lecie premiery filmu „Zł...

30 listopada 2022 r., w Kinie KADR 3D w Bogat...

Kategoria: Energetyka, Historia, Kultura, Okolicznościowe,

2 grudnia 2022
Czytaj więcej

Występy „Patomswim̶...

W dniach 25-26 listopada b.r. odbyły się Zi...

Kategoria: Sport i rekreacja,

1 grudnia 2022
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności