Warsztaty w ramach projektu „Od przedszkola bez granic”

Oświata | Współpraca transgraniczna |
Data publikacji: 13 lutego 2023

(7.02) W ramach czesko-polskiego projektu pn. „Od przedszkola bez granic” w Bogatyni odbyły się „Międzynarodowe warsztaty dla dyrektorów placówek przedszkolnych”.

Zaproszenie od bogatyńskich przedszkoli nr 3, 4, 5 przyjęła kadra pedagogiczna z Hradka nad Nisou. Warsztaty rozpoczęły się w Publicznym Przedszkolu nr 5 w Bogatyni od konferencji metodycznej pn. „Nowe metody pracy z dziećmi – sensoplastyka”. Dyrektor placówki Marzena Dragan oraz nauczyciele z przedszkola przedstawili szczegółowo zagadnienie sensoplastyki, wskazując na jej znaczenie we wspomaganiu budowania świadomości ciała i przestrzeni, wspieraniu rozwoju zmysłów, czy wpływie na rozwój mowy.

W drugiej części działań, w Przedszkolu Publicznym nr 4, dyrektor Elżbieta Mikicińska wraz z kadrą przedszkola zorganizowała dzieciom zajęcia pokazowe, podczas których goście z Czech mogli zobaczyć metodę sensoplastyki w praktyce.

W trzeciej części warsztatów dyrektor Bogumiła Lewczuk zaprosiła uczestników do Publicznego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi, aby przybliżyć pracę z dziećmi wymagającymi szczególnej opieki oraz by zaprezentować zagospodarowaną przestrzeń dostosowaną do potrzeb psychofizycznych dzieci w wieku przedszkolnym. Uczestnicy warsztatów odwiedzili m.in. sale edukacyjne oraz gabinety specjalistyczne.

Każde z przedszkoli zadeklarowało chęć dalszej międzynarodowej współpracy, podkreślając jej dotychczasowe korzyści zarówno dla dzieci z Polski, Czech i Niemiec, jak i dla kadry pedagogicznej.

W ramach projektu zorganizowano już szereg wyjazdów edukacyjnych dla dzieci przedszkolnych, a także warsztaty pedagogiczne w Hradku nad Nisou.

Spotkanie w Bogatyni zakończyło się planami kontynuacji projektu zarówno po polskiej, jak i po czeskiej stronie, aby jeszcze więcej dzieci i nauczycieli, dzięki dobrej współpracy miast partnerskich i unijnym funduszom, mogło skorzystać z kolejnych okazji do nauki, zabawy, integracji i wymiany doświadczeń.

Najnowsze aktualności

Zmiana ostrzeżenia hydrologi...

Data i godzina wydania: 23.02.2024 - godz. 03...

Kategoria: Ostrzeżenia,

23 lutego 2024
Czytaj więcej

Festiwal trzech krajów z nagr...

Teatr Gerharta Hauptmanna zaprasza w dniach o...

Kategoria: Kultura, Zagranica,

22 lutego 2024
Czytaj więcej

Tydzień Pomocy Ofiarom Przest...

Prokuratura Rejonowa w Zgorzelcu uprzeJm1e in...

Kategoria: Komunikaty,

21 lutego 2024
Czytaj więcej

Program „AKTYWNY SAMORZĄD...

Od 1 marca rusza nabór wniosków do pilotaż...

Kategoria: Integracja, Pomoc społeczna,

21 lutego 2024
Czytaj więcej

Rozpoczęcie prac nad projekte...

OGŁOSZENIE Burmistrz Miasta i Gminy Bogatyn...

Kategoria: Komunikaty,

21 lutego 2024
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności