Warsztaty onkologiczne o tematyce krwi
24 lutego w Bibliotece Publicznej w Bogatyni odbyły się warsztaty onkologiczne poświęcone tematyce krwi, zorganizowane przez Bogatyńskie Stowarzyszenie Pielęgniarek „Złoty Czepek”.
Spotkanie zgromadziło uczestników zainteresowanych zagadnieniami związanymi z grupami krwi, leczeniem krwią i jej składnikami oraz krwiodawstwem.
Prelekcję poprowadziła specjalistka laboratoryjnej transfuzjologii medycznej, Agnieszka Salata-Niemiec, która omówiła znaczenie poszczególnych grup krwi oraz możliwości leczenia poprzez transfuzję. Szczególną uwagę poświęcono roli honorowego krwiodawstwa oraz korzyściom płynącym z regularnego oddawania krwi.
Po części wykładowej uczestnicy mieli okazję wziąć udział w praktycznych ćwiczeniach oddechowych prowadzonych przez fizjoterapeutkę.
Najnowsze aktualności
I Bogatyński Rajd Górski „...
Kategoria: Turystyka,
Sesja Rady Miejskiej – 2...
Kategoria: Komunikaty, Polecane, Samorząd,
Zlikwidowane przejście dla pi...
Kategoria: Komunikaty, Miasto,
spotkanie autorskie z pisarzem...
Kategoria: Kultura,
Świadczenie ratownicze dla pa...
Kategoria: Gmina,