W profilaktycznym okrzyku Amazonek na Trójstyku

NGO | Profilaktyka | Współpraca transgraniczna | Zdrowie |
Data publikacji: 20 września 2021

Pod takim hasłem przebiegała XII Międzynarodowa Spartakiada Amazonek, której organizatorem było Bogatyńskie Stowarzyszenie „Amazonki”.
Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa w ramach Funduszu Małych Projektów Interreg Polska – Saksonia 2014-2022. Partnerem projektowym była organizacja Gaiatreeschool e.V. z siedzibą w Zittau.

W ramach projektu odbyły się cztery jednodniowe warsztaty: rowerowy wokół jeziora Berzdorfer See, spływ kajakowy po granicznej rzece Nysa Łużycka, strzelania z łuku oraz jogi. W każdym warsztacie uczestniczyły polsko-niemieckie drużyny. Kulminacyjnym punktem projektu była Spartakiada sportowa, która odbyła się w dniu 11 września 2021 r. w Centrum Rekreacyjno Turystycznym w Radomierzycach oraz wokól jeziora Berzdorfer See. W wydarzeniu udział wzięło ok. 180 osób. Były to drużyny stowarzyszeń Amazonek z rejonu Dolnego Śląska, stowarzyszeń Miasta i Gminy Bogatynia oraz drużyny partnera niemieckiego. Również na Spartakiadzie pojawili się goście ze Stanów Zjednoczonych, co dodatkowo wzmocniło międzynarodowy charakter wydarzenia.

Podczas zmagań sportowych przeprowadzono cztery konkurencje warsztatowe i nordic walking oraz dodatkowo na scenie zaprezentowały się stowarzyszenia z przygotowanym wcześniej programem artystycznym.

Podczas Spartakiady przedstawiciele Fundacji DKMS przeprowadzili rejestrację potencjalnych dawców szpiku kostnego.

Każdy z uczestników Spartakiady otrzymał koszulkę oraz plecak z materiałami promocyjnymi. Organizatorzy zadbali o catering dla uczestników, pyszne ciasta i napoje.

Zarówno warsztaty jak i Spartakiada to działania, którymi Bogatyńskie Amazonki pragną wzmocnić oraz pogłębić współpracę transgraniczną między partnerami po obu stronach Nysy Łużyckiej. Poprzez sportową integrację i aktywizację dążą do poprawy jakości życia osób niepełnosprawnych z rejonu Trójstyku, dodatkowo zwiększając świadomość społeczeństwa na temat istniejących sposobów walki z chorobami nowotworowymi .

Wśród przybyłych gości między innymi obecni byli Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński, Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Dobrołowicz oraz Dyrektor Departamentu ds. Organizacji Pozarządowych w Urzędzie Marszałkowskim Katarzyna Grzelak.

Najnowsze aktualności

Ostrzeżenie hydrologiczne Nr:...

Zjawisko: gwałtowne wzrosty stanów wody St...

Kategoria:
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /wp-content/themes/Bogatynia - Template/templates/modules/top-news-sidebar.php on line 49

20 maja 2022
Czytaj więcej

OSTRZEŻENIE Nr 32 – Bur...

Obszar: województwo dolnośląskie powiat zg...

Kategoria: Ostrzeżenia,

20 maja 2022
Czytaj więcej

Wyzwania i nowe perspektywy...

(19.05) Burmistrz Wojciech Dobrołowicz, wsp...

Kategoria: Samorząd,

19 maja 2022
Czytaj więcej

XI Tydzień Świadomości Czer...

Budowanie świadomości oraz zachęcenie do r...

Kategoria: Profilaktyka, Zdrowie,

19 maja 2022
Czytaj więcej

Wydawanie żywności...

Bogatyński Ośrodek Pomocy Społecznej i Wsp...

Kategoria: dla Ukrainy,

18 maja 2022
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności