VIII Rajd Śladami Przeszłości

Ekologia | Oświata | Turystyka |
Data publikacji: 20 września 2022

(17.09) VIII Rajd Śladami Przeszłości, zorganizowany przez Stowarzyszenie Sekcja Turystyki Rekreacyjnej „Bog-Tur”, Radę Osiedlową nr 7 i Ośrodek Sportu i Rekreacji przeszedł już do historii.

Pomimo niesprzyjającej pogody, uczestnicy rajdu nie zawiedli. Blisko dwieście osób zmierzyło się z ciężkimi warunkami atmosferycznymi. Deszcz i wiatr nie przeszkodził im w pokonaniu trudnej trasy. Start i meta rajdu były zlokalizowane na stadionie OSiR przy ul. Białogórskiej. Trasa piesza liczyła 15 km, natomiast trasa rowerowa 45 km. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy znaczek oraz kartę startową, którą należało podbić w punktach kontrolnych. Drużyny pobrały worki, by po drodze zbierać śmieci. Pierwszy punkt kontrolny był w Multifunkcjonalnym Centrum Trójstyku w Markocicach. Po przybiciu pieczątek piechurzy ruszyli w dalszą drogę. Kolejny punkt to Jasna Góra – pomnik I wojny światowej – tam można było zostawić napełnione śmieciami worki. W międzyczasie warunki na trasie znacznie się poprawiły, deszcz przestał padać, ale było bardzo ślisko. Każda drużyna była oceniana za przygotowanie do rajdu oraz za ilość zebranych śmieci. Z kolei trasa rowerowa biegła najpierw do Hradka, skąd rowerzyści przejechali do Zittau. Malownicza sceneria pozwoliła podziwiać im Góry Żytawskie. Na mecie każdy uczestnik otrzymał dyplom ukończenia rajdu oraz ciepły posiłek. Drużyny brały udział w konkursach: turystycznym, ekologicznym, krajoznawczo-historycznym oraz strzeleckim. Konkurs strzelecki rozegrano w dwóch kategoriach: kobiety i mężczyźni o Puchar Dyrektora OSiR. Najlepsi zostali uhonorowani nagrodami, dyplomami oraz medalami.
W klasyfikacji generalnej rajdu zwycięskie drużyny otrzymały puchary ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia, dyplomy oraz cenne nagrody.

Dziękujemy sponsorom: Urzędowi Miasta i Gminy w Bogatyni, Gminnemu Przedsiębiorstwu Oczyszczania, Radzie Osiedlowej nr 7, Ośrodkowi Sportu i Rekreacji. Dziękujemy również Markowi Łabędziowi za wzorowe prowadzenie imprezy, Franciszkowi Romaniakowi za wykonanie prac graficznych (afiszów, przypinek, kart startowych i regulaminu) oraz wszystkim organizatorom i sędziom ze stowarzyszenia „Bog-Tur”.

relacja: Barbara Otrociuk
zdjęcia: Marzena Drozdowska / UMiG

Najnowsze aktualności

VII Dolnośląski Kongres Obyw...

Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarząd...

Kategoria: NGO, Społeczeństwo, Stowarzyszenia,

7 października 2022
Czytaj więcej

Pasowanie pierwszoklasistów w...

7 października br. osiemdziesięcioro ośmio...

Kategoria: Oświata,

7 października 2022
Czytaj więcej

Pożegnanie lata w „Insu...

(6.10) Tradycyjnie, jak co roku, członkowie ...

Kategoria: NGO, Stowarzyszenia,

7 października 2022
Czytaj więcej

Pomoc UE dla hodowców zwierz...

Trwa nabór wniosków o dofinansowanie w rama...

Kategoria: Granty, Rolnictwo,

6 października 2022
Czytaj więcej

Program grantowy „Sąsie...

Firma Netto Polska uruchomiła program granto...

Kategoria: Granty, NGO, Stowarzyszenia,

6 października 2022
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności