VI edycja konkursu „Europa z naszej ulicy”

Kultura |
Data publikacji: 7 listopada 2024

Szanowni Państwo, bardzo miło nam ogłosić, otwarcie naboru do konkursu w ramach którego zachęcamy młodzież ze szkół ponadpodstawowych do poszukiwania europejskich śladów w ich okolicy.

W imieniu Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży zapraszamy 4-6 osobowe zespoły do przygotowania i przedstawienia projektu, wybrane zostanie 10 najlepszych zgłoszeń, a ich autorów zaprosimy na prezentację do Warszawy. Nagrodą główną jest wyjazd do Brukseli w tym m.in. spotkanie z przedstawicielami Parlamentu Europejskiego i poznanie innych instytucji UE.

– Celem konkursu jest zaktywizowanie młodzieży do uczestnictwa w życiu społecznym, poprzez zapoznanie się ze wspólnym dziedzictwem kulturalnym, historycznym oraz intelektualnym Europy. Chcemy budować wśród młodych osób poczucie wspólnoty, integracji, zaufania i przede wszystkim pokazać, że wspólne działania służą rozwojowi oraz wzajemnemu bezpieczeństwu w budowaniu lepszej przyszłości – mówi Sławomir Piwowarczyk, koordynator konkursu.

Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w konkursie?

Zadaniem uczestników konkursu jest znalezienie i pokazanie związków swojej okolicy, miejscowości czy regionu z kulturą i wartościami europejskimi. Forma przekazu może być różnorodna, od prezentacji, po przygotowanie projektu folderu, krótkiego filmu, cyklu podcastów o różnorodnej tematyce związanej ze wspólną historią, czy też kulturą całej Europy. Wybór formy i tematu zależy od nieograniczonej wyobraźni młodzieży.

Na zgłoszenia za pomocą formularza rejestracyjnego czekamy do 17 grudnia 2024.

Regulamin, zasady i formularz zgłoszeniowy znajdują się <tutaj>

Najnowsze aktualności

Podpisanie umowy na Budowę Sy...

W dniu 1.07.2025 w Bogatyni została podpisan...

Kategoria: Biznes, Inwestycje, Technologia,

2 lipca 2025
Czytaj więcej

Bliźnięta pandy czerwonej ur...

W Zoo Görlitz-Zgorzelec na świat przyszły ...

Kategoria: Ciekawostki, Współpraca transgraniczna,

1 lipca 2025
Czytaj więcej

Wakacje w świetlicy...

Nie masz pomysłu, co robić w wakacje Przyjd...

Kategoria: Gmina, Pomoc społeczna, Społeczeństwo,

1 lipca 2025
Czytaj więcej

Zmiana ostrzeżenia meteorolog...

Zjawisko: upał Stopień zagrożenia: 2 W...

Kategoria: Ostrzeżenia,

1 lipca 2025
Czytaj więcej

Absolutorium dla burmistrza Wo...

Podczas sesji Rady Miejskiej, która odbyła ...

Kategoria: Samorząd, Urząd,

1 lipca 2025
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności