Trialog na Trójstyku – ankieta dla mieszkańców

Polecane | Współpraca transgraniczna |
Data publikacji: 15 września 2023

Żytawa, 25.07.2023 r. >>> „Jak chcemy żyć – Trialog na Trójstyku” – pod tą nazwą partnerzy Związku Miast „Mały Trójkąt – Bogatynia – Hrádek nad Nisou – Zittau” rozpoczęli projekt dla mieszkańców na Trójstyku, który jest finansowany przez Fundację im. Roberta Boscha w ramach programu wsparcia „Common Ground – współtworzyć ponad granicami”. Fundacja wybrała nasz Związek Miast do finansowania wraz z siedmioma innymi regionami przygranicznymi w Niemczech.


LINK DO ANKIETY: https://commonground.wirtschaft-goerlitz.de/
HASŁO: CommonGround


Nasz region stoi przed wielkimi wyzwaniami. Przejście od społeczeństwa opartego na wydobyciu węgla do epoki po węglu, z powodu bliskich powiązań środowiskowych, gospodarczych i społecznych niesie ze sobą różnorodne skutki i znacząco zmieni nasze życie na Trójstyku. Proces tych zmian będzie skuteczniejszy, gdy zostanie podjęta wspólna inicjatywa i współpraca. W ramach transgranicznego udziału obywateli jest obecnie inicjowana i pogłębiana dyskusja na temat sprawiedliwej transformacji regionu. Na początku poprzez ankietę będzie uchwycony obecny nastrój, a następnie zostanie opracowana wspólna wizja na czas po węglu, poprzez transgraniczną wymianę propozycji i pomysłów. Wyniki tego procesu, dyskusji mają zostać włączone do koncepcji rozwoju miast partnerskich.

Ankieta dla mieszkańców przeprowadzana jest za pomocą kwestionariusza, który można wypełnić zarówno w formie papierowej, podczas wybranych wydarzeń jak i w formie online. Jak ocenia się życie w naszym regionie na Trójstyku i – przede wszystkim – jakie życzenia, pomysły i wizje powinny zostać uwzględnione w procesie transgranicznej dyskusji? Ankieta w formie online rozpoczyna się teraz i kończy 15 października 2023 roku. Kwestionariusz można znaleźć na stronie internetowej projektu pod adresem www.trialog.vision.

Dotychczasowe działania w ramach projektu:
Rozpoczęcie projektu odbyło się 4 maja 2023 r. w Domu Kultury „Beseda” w Hradku nad Nysą. Podczas wspólnego wieczoru z przedstawicielami trzech miast oraz gośćmi z regionu Trójstyku rozpoczął się proces dyskusji. Przedstawiciele „Common Ground” z Bogatyni, Hradka nad Nysą i Żytawy zaprezentowali projekt w swoich językach ojczystych i zaprosili obecnych uczestników do umieszczenia swoich życzeń dla regionu na specjalnie przygotowanym „drzewie marzeń”. Odbyła się również wystawa fotograficzna z motywami z Trójstyku, w której wzięło udział 12 fotografów ze wszystkich trzech państw. Ponad 100 obecnych uczestników wzięło udział w głosowaniu na najciekawsze fotografie. Zwycięskie zdjęcia zostaną opublikowane w kolejnym rocznym kalendarzu Związku Miast a także – wraz ze wszystkimi innymi zdjęciami konkursu – na stronie internetowej projektu (www.trialog.vision).

Kontakt:
Dr. Jörg Kracik, +49 03583 77 88 19, j.kracik@stadtentwicklung-zittau.de

Najnowsze aktualności

Szkoły z naszego regionu w ba...

Blisko 100 szkół z całej Polski bierze udz...

Kategoria: Oświata, Profilaktyka, Zdrowie,

22 września 2023
Czytaj więcej

Dynie dla Zoo Görlitz...

Dary w postaci dyń można oddać w kasie zoo...

Kategoria: Ochrona środowiska, Zagranica,

22 września 2023
Czytaj więcej

Otwarcie świetlicy w Bratkowi...

W najbliższą sobotę (23 września) o godz....

Kategoria: Inwestycje, Okolicznościowe,

21 września 2023
Czytaj więcej

Komunikat Prezesa Krajowej Izb...

Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy do...

Kategoria: Bezpieczeństwo, Komunikaty, Ochrona środowiska,

20 września 2023
Czytaj więcej

Bezpłatne badania mammografic...

9 października 2023 r. w Bogatyni przeprowad...

Kategoria: Profilaktyka, Zdrowie,

20 września 2023
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności