Tandem Kulturalny w BOK

Kultura | Okolicznościowe |
Data publikacji: 13 marca 2023

8 i 9 marca w Bogatyńskim Ośrodku Kultury minęły pod szyldem „Tandemu Kulturalnego” zorganizowanego specjalnie z okazji Dnia Kobiet.

W środę o godzinie 19.00 swój debiutancki koncert w kawiarni „Atena” zagrał lokalny zespół „Kilobobu Orchestra”. W kameralnym klimacie wzięliśmy udział we wspaniałej uczcie muzycznej będącą mieszanką fusion, funku, jazzu i ambientu w wykonaniu Przemysława Tracza (gitara elektryczna), Szymona Justyńskiego (gitara basowa), Łukasza Rogackiego (trąbka) i Karola Szkibiela (perkusja). W trakcie ponad godzinnego występu wypełniona po brzegi „Atena” bujała się w rytm muzyki i migających świateł oraz nagradzała brawami i okrzykami solówki muzyków. Co utwór głos zabierał Przemysław Tracz, który oryginalnym humorem zagajał publiczność i opowiadał o wykonywanych kompozycjach. Wydarzenie otworzył dyrektor BOK Marcin Woroniecki składając Paniom najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta. Po koncercie przyszedł czas na zdjęcia i luźne rozmowy z artystami.
Serdecznie dziękujemy za tak wspaniały odbiór naszej muzycznej inicjatywy. Już w kwietniu zapraszamy na kolejny koncert do „Ateny”. Szczegóły wkrótce!
Koncert nie mógłby się odbyć bez pomocy Tomasza Justyńskiego, który pomógł ekipie BOK zrealizować dźwięk.

W czwartek o godzinie 18.00 w kinie KADR 3D Panie obejrzały film „Pamiętnik przelotnego romansu”, który był finałem Kulturalnego Tandemu w Bogatyńskim Ośrodku Kultury. Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Dobrołowicz wręczył osobiście każdej Pani słodki upominek, życząc miłego seansu. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za spędzenie tegorocznego Dnia Kobiet w Bogatyńskim Ośrodku Kultury i zapraszamy do udziału w kolejnych wydarzeniach kulturalnych w przyszłości.

organizatorzy: Bogatyński Ośrodek Kultury, UMiG Bogatynia
foto: BOK

Najnowsze aktualności

Ostrzeżenie hydrologiczne Nr:...

Zjawisko: gwałtowne wzrosty stanów wody St...

Kategoria: Bezpieczeństwo, Ostrzeżenia,

21 maja 2024
Czytaj więcej

Apel Regionalnego Centrum Krwi...

Niepokojąco niskie stany w trzech grupach: O...

Kategoria: Bezpieczeństwo, Zdrowie,

21 maja 2024
Czytaj więcej

Konsultacje społeczne projekt...

Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia zaprasza w...

Kategoria: Inwestycje,

21 maja 2024
Czytaj więcej

Zabawy cyrkowe – między...

Dnia 16.05.2024 r. w ramach polsko–czeskieg...

Kategoria: Oświata, Współpraca transgraniczna,

21 maja 2024
Czytaj więcej

Druga edycja „Pumptracku...

W minioną sobotę (18.05) odbyła się druga...

Kategoria: Kultura, Sport i rekreacja,

21 maja 2024
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności