Sześć medali dla pływaków z Bogatyni

Sport i rekreacja |
Data publikacji: 31 maja 2021

W dniach 28-29 maja we Wrocławiu, na 50 metrowym basenie, odbyły się Otwarte Letnie Mistrzostwa Dolnego Śląska – VI Memoriał im. Andrzeja Werner. Zgłosiło się 48 klubów z całej Polski.

W zawodach udział wzięło 419 pływaków w kategoriach: młodzik (2008), junior młodszy (2007), junior (2006) i senior (2005 i starsi). Zawody były również uroczystym ukoronowaniem kariery najlepszej polskiej sprinterki Agaty Korc, olimpijki, finalistki mistrzostw świata, rekordzistki Polski, która osobiście wręczała medale zawodnikom.

Odbudowana grupa sportowa Patomswim w niepełnym (siedmioosobowym) składzie po blisko trzech latach nieobecności na wielkich pływackich imprezach (brak możliwości trenowania przez remont basenu – 13 miesięcy, pandemia, rozpoczęcie sezonu dopiero od października 2020 r.) postanowiła podjąć rękawicę z najlepszymi w Polsce. Klub reprezentowali: Julia Kameduła, Martyna Fuławka, Ania Listkiewicz, Karolina Polak, Kacper Poźniak, Bartosz Kołodziej i Aleksander Peremicki.

Ciężka praca i zaangażowanie w ostatnich tygodniach opłaciły się! Wszyscy zawodnicy wyraźnie poprawili rekordy życiowe i pokazali ducha walki w wielu konkurencjach, które były okazją do zdobycia doświadczenia na olimpijskiej pływalni. Największą niespodziankę sprawił Olek Peremicki (2007), który w stylu klasycznym „żabka” (kat. junior młodszy) nie miał sobie równych. Zawodnik zdobył dwa złote medale i jeden srebrny, kolejno na dystansach 50, 100 i 200 metrów. Ponadto zajął 2 miejsce w klasyfikacji junior młodszy za najbardziej wartościowe wyniki otrzymując nagrodę finansową. Wynik wychowanka Patomswim na 50 m stylem klasycznym 32,54 s. jest obecnie drugim czasem w rankingu w Polsce 14 -latków. Bardzo dobry występ zanotował również Bartek Kołodziej (2007), dorzucając medal brązowy na 200 metrów stylem zmiennym. Dwa kolejne krążki brązowe były udziałem Ani Listkiewicz na 100 i 200 m stylem grzbietowym. Pozostali zawodnicy w swoich koronnych konkurencjach zajmowali miejsca w pierwszych 10-tkach, bijąc nowe rekordy życiowe.

Podopieczni trenera Pawła Mielnika, którzy obecnie tworzą grupę sportową próbują nadgonić stracony czas i z wielkim zaangażowaniem poświęcają się codziennym, wyczerpującym treningom, aby stawiać czoła sportowym wyzwaniom i móc rywalizować z rówieśnikami z innych klubów. Nauka, doskonalenie i trening pływacki wymagają systematyczności, a dostępność do pływalni jest sprawą najważniejszą dla blisko 200 dzieci zrzeszonych w klubie, jak również dla dzieci szkolnych oraz mieszkańców miasta. Dlatego władze klubu będą czyniły starania o coroczne dofinansowanie basenu przy Szkole Podstawowej nr 3 przez Miaso i Gminę Bogatynia oraz środki zewnętrzne.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do odbudowania grupy sportowej, sukcesów zawodników oraz codziennej pracy na rzecz funkcjonowania pływalni dla wszystkich grup.

Specjalne podziękowania dla pani Gosi Peremickiej za pomoc i opiekę nad zawodnikami.

Wyjazd na zawody możliwy był dzięki środkom z dotacji Miasta i Gminy Bogatynia.

UKS PATOMSWIM Bogatynia


Strona z wynikami <tutaj>

Najnowsze aktualności

Szkoły z naszego regionu w ba...

Blisko 100 szkół z całej Polski bierze udz...

Kategoria: Oświata, Profilaktyka, Zdrowie,

22 września 2023
Czytaj więcej

Dynie dla Zoo Görlitz...

Dary w postaci dyń można oddać w kasie zoo...

Kategoria: Ochrona środowiska, Zagranica,

22 września 2023
Czytaj więcej

Otwarcie świetlicy w Bratkowi...

W najbliższą sobotę (23 września) o godz....

Kategoria: Inwestycje, Okolicznościowe,

21 września 2023
Czytaj więcej

Komunikat Prezesa Krajowej Izb...

Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy do...

Kategoria: Bezpieczeństwo, Komunikaty, Ochrona środowiska,

20 września 2023
Czytaj więcej

Bezpłatne badania mammografic...

9 października 2023 r. w Bogatyni przeprowad...

Kategoria: Profilaktyka, Zdrowie,

20 września 2023
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności