Święto Patrona „Czwórki”

Okolicznościowe | Oświata |
Data publikacji: 19 maja 2023

19 maja Szkoła Podstawowa nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Bogatyni uroczyście obchodziła święto swojego Patrona.

Szkoła Podstawowa nr 4 nosi imię Mikołaja Kopernika od 17 lat. Patron wybrany został w wyniku przeprowadzonego referendum. Tegoroczne święto szkoły miało szczególny charakter, ponieważ Mikołaj Kopernik jest jednym z patronów roku 2023 – w tym roku przypada 550. rocznica urodzin i 480. rocznica śmierci polskiego astronoma.
Uroczystość rozpoczęła część oficjalna, która odbyła się w szkolnej sali gimnastycznej. Po wprowadzeniu pocztów sztandarowych Szkoły Podstawowej nr 4, Hufca ZHP Zgorzelec im. Osadników Wojskowych i odśpiewaniu hymnu państwowego, przybyłych gości powitała dyrektor szkoły Agnieszka Drewniacka. W trakcie szkolnej akademii uczniowie przedstawili program artystyczny i przybliżyli postać polskiego uczonego.

Wśród zaproszonych na uroczystość gości byli: Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Dobrołowicz, dyrektor biura Poselskiego Marzeny Machałek – Sławomir Sobala, Przewodniczący Rady Miejskiej w Bogatyni Eugeniusz Kubica, Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Mariola Danielewska, ks. dziekan Ryszard Trzósło, Przewodniczący Miejsko-Gminnego Koła Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych Stanisław Jarosz, Prezes Koła Związku Sybiraków w Bogatyni Krystyna Burdziak i była Prezes Koła Zofia Kulikowska, Prezes Klubu Nauczycielskiego „IZIS” Wanda Miłopolska-Trojanowska, Zastępca Komendanta Hufca ds. Programowych – drużynowy bogatyńskiej 15 Wodnej Drużyny Harcerskiej „Róża wiatrów” Hubert Paszkiewicz, przewodnicząca Rady Rodziców Edyta Włos-Stulińska oraz dyrektorzy szkół, grono pedagogiczne i pracownicy szkoły nr 4, uczniowie i rodzice.

Szkolne wydarzenie honorowym patronatem objęli: Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Dobrołowicz i Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki Marzena Machałek, w imieniu której list okolicznościowy odczytał Sławomir Sobala – dyrektor biura poselskiego.

W swoim wystąpieniu burmistrz Wojciech Dobrołowicz podkreślił, że od wielu lat szkoła nr 4 jest inkubatorem dla wszechstronnie wykształconych, młodych ludzi. Tutaj wykluwają się nowe talenty i osoby, które potem pełnią ważne funkcje społeczne i zawodowe. Na ręce dyrektor szkoły złożył również podziękowania dla nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły za ciężką, codzienną pracę wychowawczą, edukacyjną i za towarzyszenie uczniom w drodze rozwoju.

Podczas dzisiejszego święta nie mogło zabraknąć tematycznych wydarzeń, które towarzyszyły uroczystości – mobilnego planetarium, pokazu talentów i Szkolnego Centrum Kopernika. Przyznane również zostały nagrody w szkolnych konkursach: wiedzy o Patronie, biologiczno-geograficznym oraz plastycznym. Piękna pogoda sprzyjała też zabawom dla szkolnym placu, gdzie dla uczniów, rodziców i sympatyków szkoły przygotowano piknik rodzinny z grillem. Goście uczestniczący w święcie Patrona Szkoły Podstawowej nr 4 mogli wpisać się również do księgi pamiątkowej.

 

Najnowsze aktualności

Ostrzeżenie hydrologiczne Nr:...

Zjawisko: gwałtowne wzrosty stanów wody St...

Kategoria: Bezpieczeństwo, Ostrzeżenia,

21 maja 2024
Czytaj więcej

Apel Regionalnego Centrum Krwi...

Niepokojąco niskie stany w trzech grupach: O...

Kategoria: Bezpieczeństwo, Zdrowie,

21 maja 2024
Czytaj więcej

Konsultacje społeczne projekt...

Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia zaprasza w...

Kategoria: Inwestycje,

21 maja 2024
Czytaj więcej

Zabawy cyrkowe – między...

Dnia 16.05.2024 r. w ramach polsko–czeskieg...

Kategoria: Oświata, Współpraca transgraniczna,

21 maja 2024
Czytaj więcej

Druga edycja „Pumptracku...

W minioną sobotę (18.05) odbyła się druga...

Kategoria: Kultura, Sport i rekreacja,

21 maja 2024
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności