Sukces warsztatów jogi z Amazonkami

NGO | Zdrowie |
Data publikacji: 10 lutego 2022

8 lutego 2022 r. odbyło się ostatnie spotkanie w ramach prozdrowotnego projektu, realizowanego przez Bogatyńskie Stowarzyszenie Amazonki, przy wsparciu Gminnego Programu Współpracy Transgranicznej.

Celem projektu była aktywizacja fizyczna mieszkańców miasta i gminy. W miesiącach letnich ćwiczenia jogi odbywały się na świeżym powietrzu. Poranki z jogą na trawie zrealizowano w Porajowie, Opolnie Zdroju, Jasnej Górze oraz w Bogatyni. Ćwiczenia prowadziła Magdalena Marciniak, wykorzystując sprzęt bogatyńskich Amazonek.

Podczas spotkania podsumowującego „Międzynarodowe warsztaty z jogą” uczestnicy wymienili się spostrzeżeniami na temat dobrego wpływu ćwiczeń na cały organizm – zmniejszenia dolegliwości bólowych pleców, barków, karku, szyi, utrwalenia nawyku utrzymywania poprawnej postawy ciała, zwiększenia wytrzymałości i odporności organizmu, wzmocnienia mięśni i płynności w poruszaniu się. Regularne ćwiczenie jogi zaowocowało także wyciszeniem systemu nerwowego, czego efektem jest zwiększona stabilność emocjonalna, psychiczna równowaga, większy dystans do otoczenia i wydarzeń.

Najbardziej aktywne uczestniczki projektu zostały uhonorowane dyplomami wręczonymi przez Przewodniczącą Bogatyńskiego Stowarzyszenia Amazonek – Dorotę Bojakowską oraz Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia – Wojciecha Dobrołowicza.

Najnowsze aktualności

Konkurs fotograficzny „S...

Rozpoczął się upragniony okres wakacyjny. ...

Kategoria: Ekologia, Ochrona środowiska,

6 lipca 2022
Czytaj więcej

Zarządzenie Nr 1802022 Burmis...

Zarządzenie Nr 180/2022 Burmistrza Miasta i ...

Kategoria: Oświata, Samorząd,

6 lipca 2022
Czytaj więcej

Przedłużenie obowiązywania ...

Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządz...

Kategoria: Bezpieczeństwo, Komunikaty, Ostrzeżenia,

5 lipca 2022
Czytaj więcej

Absolutorium dla burmistrza Bo...

5 lipca br. Rada Miejska w Bogatyni jednogło...

Kategoria: Samorząd,

5 lipca 2022
Czytaj więcej

Maturzysto, staraj się o styp...

Rusza nabór wniosków o rekomendacje do styp...

Kategoria: Oświata,

4 lipca 2022
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności