Spotkanie onkologiczne z dr Błaszczyńskim

Społeczeństwo | Stowarzyszenia | Zdrowie |
Data publikacji: 27 stycznia 2025

Każdego roku w Polsce odnotowuje się średnio około 20 tysięcy nowych zachorowań na nowotwór jelita grubego, co plasuje go na trzecim miejscu pod względem zachorowalności na raka w Polsce.

25 stycznia w sali tanecznej Bogatyńskiego Ośrodka Kultury odbyło się spotkanie onkologiczne poświęcone tematyce zachorowań na nowotwór jelita grubego. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Bogatyńskie Stowarzyszenie Pielęgniarek „Złoty Czepek” i było czwartym z pięciu spotkań profilaktycznych.

Program obejmował wykłady specjalistyczne prowadzone przez doktora nauk medycznych, onkologa Macieja Błaszczynskiego oraz dietetyka Nataszę Niczyporuk. Uczestnicy mieli również okazję wziąć udział w ćwiczeniach fizycznych pod okiem fizjoterapeutki Małgorzaty Peremickiej. Dodatkowo, dla osób potrzebujących wsparcia dostępne były konsultacje z psycholog Anną Buczek.

Wydarzenie dostarczyło uczestnikom cennych informacji, skłaniając do refleksji nad zdrowiem swoim oraz swoich bliskich. Organizatorzy serdecznie zapraszają mieszkańców na kolejne spotkanie, które odbędzie się 8 lutego.

Najnowsze aktualności

Ostrzeżenie meteorologiczne N...

Obszar: województwo dolnośląskie, powiat z...

Kategoria: Ostrzeżenia,

1 lipca 2026
Czytaj więcej

Ostrzeżenie hydrologiczne Nr ...

Obszar: Barycz bez Orli i Polskiego Rowu, Bó...

Kategoria: Ostrzeżenia,

1 lipca 2026
Czytaj więcej

Komunikat dotyczący zmian w o...

W związku z wejściem w życie przepisów do...

Kategoria: Komunikaty,

1 lipca 2026
Czytaj więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne N...

Obszar: województwo dolnośląskie, powiat z...

Kategoria: Ostrzeżenia,

1 lipca 2026
Czytaj więcej

Zmiana ostrzeżenia Nr: 52 z d...

Nazwa biura: Biuro Prognoz Hydrologicznych we...

Kategoria: Ostrzeżenia,

1 lipca 2026
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności