Spotkanie autorskie z Romanem Pankiewiczem

Kultura |
Data publikacji: 15 września 2021

14 września 2021 do Bogatyni przyjechał pisarz, podróżnik pochodzący z Krakowa – Roman Pankiewicz. Rano spotkał się z uczniami szkół podstawowych a po południu z dorosłymi mieszkańcami naszego miasta.

Twórca podróżniczych książek jest, jak sam powiedział, zafascynowany wędrówkami, nawiązywania nowych kontaktów i odkrywaniem pięknych, nieznanych miejsc. Jego życie zawodowe było zawsze ściśle związane z poznawaniem wyjątkowych zakątków.

Islandia Trzeci żywioł

Na spotkaniu promował książkę „Islandia Trzeci żywioł”, opisującą jego podróże po surowej, niezwykłej krainie, skrywające wiele tajemnic oraz idealnych rozwiązań związanych z trudnymi warunkami życia na wyspie. Podczas prezentacji pisarz zapoznał słuchaczy z różnymi ciekawostkami, dotyczącymi tego wyjątkowego państwa cudów nieznanych Europejczykom. Kto z nas bowiem wie, że na Islandii uprawiana jest kawa i banany a liczba owiec przewyższa liczbę mieszkańców. Całe spotkanie uatrakcyjniła prezentacja zachwycająca zdjęciami, ukazującymi Islandię z różnych stron: historii, przyrody, geografii, atrakcji turystycznych, infrastruktury.

Autor wzbudził wielkie zainteresowanie słuchaczy, opowiadając w niezwykle barwny i ekspresyjny sposób o swoich podróżach, często zabawnych przygodach, związanych z Islandią – jej kulturą i tradycją. Trzy lata spędzone na wyspie okazały się świetnym materiałem do napisania ciekawej książki.

Najnowsze aktualności

Bogatyńska „Noc spisowa...

W związku z Narodowym Spisem Powszechnym Lud...

Kategoria: Najważniejsze wiadomości, Społeczeństwo,

17 września 2021
Czytaj więcej

W obiektywie Marzeny Drozdowsk...

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z "P...

Kategoria: Ciekawostki, Zdrowie,

17 września 2021
Czytaj więcej

82. rocznica agresji Związku ...

W 2013 r. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej usta...

Kategoria: Historia,

17 września 2021
Czytaj więcej

Spotkanie autorskie z Romanem ...

14 września 2021 do Bogatyni przyjechał pis...

Kategoria: Kultura,

15 września 2021
Czytaj więcej

Pisarz-podróżnik spotkał si...

14 września Bibliotekę Publiczną w Bogatyn...

Kategoria: Kultura, Oświata,

15 września 2021
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności