Sportowa Olimpiada Dla Osób Niepełnosprawnych

Sport i rekreacja |
Data publikacji: 13 maja 2022

W środę 11 maja 2022 r. na stadionie przy ul. Białogórskiej 28 w Bogatyni odbyła się Sportowa Olimpiada Dla Osób Niepełnosprawnych zorganizowana przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bogatyni.

W zajęciach sportowych uczestniczyły osoby niepełnosprawne z: DPS „Jędrek” w Opolnie Zdroju, Pracowni Integracyjnej Bogatyńskiego Ośrodka Kultury „Bez Barier”, TPD Koło Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej, Szkoły Podstawowej nr 3 w Bogatyni, Przedszkola Publicznego nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi, a także na zaproszenie odwiedzili nas uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zgorzelcu i przyjaciele z Czech – Základní škola a Mateřská škola, Hrádek nad Nisou – Loučná, příspěvková organizace.

Po oficjalnym otwarciu imprezy przez Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bogatyni Pana Adama Ignatowicza w towarzystwie gościa specjalnego, którym był złoty medalista Igrzysk Paraolimpijskich w Tokyo Piotr Kosewicz, uczestnicy przystąpili do zmagań w przygotowanych specjalnie dla nich konkurencjach. Mogli wykazać się swoją sprawnością podczas ,,slalom hokejki’’, rzucie do kosza czy skokach w workach. Kolejną atrakcją były gry i zabawy z Animatorką Gabarką, szczególną popularnością cieszyła się kolorowo chusta, przy której wszyscy wspólnie się bawili.

Miejsca uzyskane przez uczestników miały wymiar jedynie symboliczny, bowiem wszyscy zawodnicy byli zwycięzcami olimpiady, każdy otrzymał złoty medal, a placówki nagrody rzeczowe wręczone przez Panią Burmistrz Aleksandrę Ratajczak. Organizatorzy zapewnili także poczęstunek w formie owoców, racuszków, kawy oraz herbaty.

Dziękujemy Marcinowi Woronieckiemu za oprawę muzyczną imprezy oraz pomoc w jej prowadzeniu.

Najnowsze aktualności

Ostrzeżenie hydrologiczne Nr:...

Zjawisko: gwałtowne wzrosty stanów wody St...

Kategoria:
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /wp-content/themes/Bogatynia - Template/templates/modules/top-news-sidebar.php on line 49

20 maja 2022
Czytaj więcej

OSTRZEŻENIE Nr 32 – Bur...

Obszar: województwo dolnośląskie powiat zg...

Kategoria: Ostrzeżenia,

20 maja 2022
Czytaj więcej

Wyzwania i nowe perspektywy...

(19.05) Burmistrz Wojciech Dobrołowicz, wsp...

Kategoria: Samorząd,

19 maja 2022
Czytaj więcej

XI Tydzień Świadomości Czer...

Budowanie świadomości oraz zachęcenie do r...

Kategoria: Profilaktyka, Zdrowie,

19 maja 2022
Czytaj więcej

Wydawanie żywności...

Bogatyński Ośrodek Pomocy Społecznej i Wsp...

Kategoria: dla Ukrainy,

18 maja 2022
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności