Saksońskie dożynki i jubileusz partnerstwa

Rolnictwo | Współpraca transgraniczna | Zagranica |
Data publikacji: 6 października 2022

Za nami Saksońskie Dożynki w Zittau. W programie tego trzydniowego, zorganizowanego z dużym rozmachem wydarzenia, nie zabrakło bogatyńskich akcentów.

W dniach 30.09-2.10.2022 r. odbyła się już 23 edycja Saksońskich Dożynek w Zittau. Podczas tegorocznego święta plonów, wraz z zaproszonymi gośćmi – w tym reprezentującym Bogatynię sekretarzem gminy Łukaszem Roszkowskim, nasi zachodni sąsiedzi świętowali także 30-lecie partnerstwa miast Villingen-Schwenningen i Zittau. W zróżnicowanym, bogatym programie trzydniowego wydarzenia znalazły się m.in. koncerty chórów i wspólne śpiewanie, marszowa muzyka karnawałowa w wykonaniu Krawazi-Ramblers z Villingen-Schwenningen, czy wieczór taneczny z Big‘O‘Band z Liberca.
W zjawiskowo udekorowanym płodami rolnymi Johanniskirche zostało odprawione uroczyste nabożeństwo ekumeniczne. Tam też można było podziwiać wykonany przez KGW Markocice, okazały wieniec dożynkowy. Podczas występów scenicznych przy Domu Solnym, można było z kolei posłuchać polskich pieśni ludowych w wykonaniu zespołu Rozmaryn. Trzeciego dnia dożynek, ulicami Zittau przeszedł barwny korowód, w którym uczestniczyło aż kilkadziesiąt rożnych podmiotów, w tym Związek Miast „Mały Trójkąt”, reprezentowany z polskiej strony przez wspomniany Rozmaryn oraz przedstawiciela Wydziału Kultury, Sportu i Współpracy Międzynarodowej.

 

Najnowsze aktualności

Zarządzenie nr 101/2024...

Zarządzenie nr 101/2024 Burmistrza Miasta i ...

Kategoria:
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /wp-content/themes/Bogatynia - Template/templates/modules/top-news-sidebar.php on line 49

19 kwietnia 2024
Czytaj więcej

Ósmoklasistki z Działoszyna ...

Dnia 17 kwietnia 2024 r. w Zespole Szkół T...

Kategoria: Historia, Oświata,

19 kwietnia 2024
Czytaj więcej

„Międzynarodowy Dzień Ziem...

19 kwietnia 2024 r. o godzinie 9:30 w Bogaty...

Kategoria: Ekologia, Oświata, Współpraca transgraniczna,

18 kwietnia 2024
Czytaj więcej

XVII edycja programu Indeks St...

Szanowni Państwo, mamy przyjemność przypo...

Kategoria: Oświata,

18 kwietnia 2024
Czytaj więcej

Ogłoszenie dotyczące wstrzym...

Powiatowy Urząd Pracy w Zgorzelcu informuje,...

Kategoria: Biznes, Praca,

18 kwietnia 2024
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności