Rodzinne pikniki w gminie

Gmina | Okolicznościowe | Rodzina |
Data publikacji: 12 czerwca 2023

Miniony weekend w gminie Bogatynia obfitował w imprezy plenerowe. Pikniki rodzinne z okazji Dnia Dziecka odbyły się w Działoszynie, Opolnie Zdroju i Porajowie. Festyn „Powitanie lata” zorganizowany został w Trzcińcu.

W sobotę (10.06) mieszkańcy Trzcińca spotkali się na festynie „Powitanie lata” zorganizowanym przez Radę Osiedla nr 8. Słoneczna pogoda oraz przygotowany przez organizatorów różnorodny program sprawiły, że w rodzinnym festynie licznie uczestniczyli mali i dorośli mieszkańcy. Były zajęcia i konkurencje sprawnościowe przygotowane przez Bogatyńskie Stowarzyszenie Animatorów „KLANZA”, kolorowe balony, malowanie twarzy i pyszny poczęstunek.

W niedzielę (11.06) na placu przy świetlicy w Działoszynie odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka współorganizowany przez Radę Sołecką, OSP Działoszyn i Stowarzyszenie Zespół Ludowy Działoszynianie. Pogoda była wymarzona do spędzania czasu na świeżym powietrzu, tym bardziej, że nie brakowało atrakcji, a organizatorzy zadbali, żeby nikt nie wyszedł głodny.

Również w niedzielę mieszkańcy Opolna Zdroju bawili się podczas pikniku pod hasłem „Dziś jest Twój dzień!”, zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka przez LKS Jaśnica Opolno Zdrój i partnerów. Turniej piłki nożnej, dmuchańce, bańki, gry i konkursy, urozmaicony poczęstunek to tylko niewielka część atrakcji, z których korzystały całe rodziny.

Weekend zakończył się w Porajowie, gdzie również świętowano rodzinnie Dzień Dziecka. Tam Rada Sołecka i OSP Porajów przygotowali mnóstwo atrakcji dla całych rodzin. Nie zabrakło Koła Gospodyń Wiejskich „Kobiety Trójstyku”, które zapewniło ucztę dla podniebienia. Było kolorowo, wesoło i radośnie.

Wszystkim dzieciom burmistrz Wojciech Dobrołowicz i wiceburmistrz Aleksandra Ratajczak przekazali słodycze i drobne upominki.

Zapraszamy do galerii zdjęć.


Informacja o Sponsorze wydarzenia „Powitanie lata”, organizowanym przez Radę Osiedla nr 8:

Podstawowym przedmiotem działalności spółki jest wydobywanie węgla brunatnego oraz wytwarzanie energii elektrycznej. W skład PGE GiEK wchodzi 7 oddziałów zlokalizowanych na terenie 5 województw. Centrala spółki znajduje się w Bełchatowie.

PGE GiEK jest liderem w branży wydobywczej węgla brunatnego (jej udział w krajowym rynku wydobywczym tego surowca wynosi ok. 84%). A także największym wytwórcą energii elektrycznej w Polsce, pokrywającym ponad 34 % zapotrzebowania na energię i dostarczającym niemal 55 tys. GWh energii elektrycznej rocznie do krajowego systemu elektroenergetycznego.

W 2022 roku Oddziały PGE GiEK (tj. El. Bełchatów, El. Turów, El. Opole, El. Rybnik oraz El. Dolna Odra) dostarczyły na rynki lokalne 3,2 mln GJ ciepła.

Oddziały PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna:
• Elektrownia Bełchatów
• Elektrownia Turów
• Elektrownia Opole
• Elektrownia Rybnik
• Elektrownia Dolna Odra
• Kopalnia Węgla Brunatnego Bełchatów
• Kopalnia Węgla Brunatnego Turów

Najnowsze aktualności

Bogatynia – 24 lipca...

TAURON Dystrybucja S.A. Oddział w Jeleniej G...

Kategoria: Energetyka, Komunikaty,

19 lipca 2024
Czytaj więcej

Granty...

Trwa VI edycja Ogólnopolskiego Konkursu dla ...

Kategoria: Granty,

16 lipca 2024
Czytaj więcej

Ostrzeżenie hydrologiczne Nr:...

Zjawisko: gwałtowne wzrosty stanów wody St...

Kategoria: Ostrzeżenia,

16 lipca 2024
Czytaj więcej

OSTRZEŻENIE Nr 67 – Bur...

Nazwa biura: IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz...

Kategoria: Ostrzeżenia,

16 lipca 2024
Czytaj więcej

OSTRZEŻENIE Nr 66 – Upa...

Zjawisko/Stopień zagrożenia: Upał/1 Obsza...

Kategoria: Ostrzeżenia,

15 lipca 2024
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności