Relikwie Prymasa Tysiąclecia oraz Kapelana Solidarności trafiły do Bogatyni
W niedzielę (3.03) w kościele pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego odbyła się uroczysta Msza św., podczas której nastąpiło wprowadzenie relikwii bł. ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego i bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
Mszy przewodniczył i kazanie wygłosił kanclerz Legnickiej Kurii Biskupiej ks. prałat dr Józef Lisowski, koncelebrowali ks. dziekan Ryszard Trzósło oraz proboszcz parafii ks. wicedziekan Piotr Kutkiewicz. Parafia otrzymała relikwie pierwszego stopnia z Archidiecezji Warszawskiej.
Podniosły charakter eucharystii podkreśliła obecność pocztów sztandarowych zakładowych organizacji związkowych, członków Bractwa św. Józefa oraz oprawa muzyczna w wykonaniu Orkiestry Dętej KWB „Turów”.
W uroczystości uczestniczyli: Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Dobrołowicz, przedstawiciele Kombatantów i Sybiraków, członkowie stowarzyszeń działających na terenie gminy Bogatynia.
Najnowsze aktualności
Kreatywne warsztaty...
Kategoria:
Dzień Dziecka w sołectwie Wy...
Kategoria: Gmina, Integracja,
VI Powiatowe Zawody Młodzież...
Kategoria: Gmina, Okolicznościowe, Sport i rekreacja,
Pierwsza rocznica działalnoś...
Kategoria: Okolicznościowe,
Narodowe czytanie Dziadów...
Kategoria: Kultura,